Czy muszę płacić podatki w moim stanie?Kredytobiorcy studencki mają wiele powodów do wdzięczności po prezydencie Biden anulowany do 10 000 USD zadłużenia dla większości z kredytami studenckimi. Ale w zależności od tego, w jakim stanie mieszkasz, być może będziesz musiał odłożyć dodatkową gotówkę, aby poradzić sobie z uderzeniem podatkowym, które się z tym wiąże.

Umorzenie kredytu studenckiego jest zwolnione z podatku federalnego, jako przepis w Amerykański plan ratunkowy– ustawa uchwalona w zeszłym roku, która w szczególności rozszerzyła ulgę podatkową na dzieci i wysłała czwartą rundę czeków stymulujących – zapewniła, że ​​anulowane lub umorzone pożyczki studenckie nie będą liczone jako część federalnego dochodu podlegającego opodatkowaniu do 2025 roku. House wyjaśnił to w ciągu kilku minut Arkusz informacyjny wydany 24 sierpnia.

„Dzięki amerykańskiemu planowi ratunkowemu ta ulga w długach nie będzie traktowana jako dochód podlegający opodatkowaniu dla celów federalnego podatku dochodowego” – czytamy.

Jednak poszczególne stany mogą nadal opodatkować umorzenie kredytów studenckich jako dochód, a niektóre już informują kredytobiorców, że to zrobią. Według Bloomberg, Missisipi było pierwszym stanem, które potwierdziło, że opodatkowuje umorzony dług. W tym tygodniu Karolina Północna poszła w jej ślady, jako stanowy Departament Skarbowy wydał zawiadomienie w środę, mówiąc, że umorzenie pożyczek studenckich „jest obecnie uważane za dochód podlegający opodatkowaniu w Karolinie Północnej”. W związku z tym kredytobiorcy studencki otrzymujący umorzenie pożyczki studenckiej w Karolinie Północnej będą musieli zapłacić podatek dochodowy od odpowiedniej kwoty długu, który zostanie anulowany.

W zawiadomieniu zastrzeżono jednak, że sytuacja może się zmienić: „Departament Przychodów monitoruje wszelkie dalsze akty Zgromadzenia Ogólnego, które mogą zmienić opodatkowanie umorzenia kredytów studenckich w Karolinie Północnej”. Ale, z wyjątkiem jakichkolwiek zmian wprowadzonych przez ustawodawcę stanowego, kredytobiorcy otrzymujący umorzenie pożyczki w stanie powinni prawdopodobnie przewidzieć

Oprócz Mississippi i Północnej Karoliny, kilka innych stanów – Arkansas, Minnesota i Wisconsin – również mogło umorzyć opodatkowanie pożyczek, według Fundacja Podatkowa.

Należy jednak zauważyć, że ustawodawcy i departamenty skarbowe w całym kraju zmagają się ze zmieniającą się sytuacją, a stany mogą podejmować kroki, aby zapewnić, że podatki nie będą naliczane w ramach programu wybaczania. Ustawodawcy w niektórych państwach jasno wyjaśniają swoim wyborcom, czego mogą się spodziewać. Na przykład Steve Owens, członek Izby Reprezentantów Massachusetts, ostatnio tweetował że „mieszkańcy MA nie będą obciążani żadnymi podatkami państwowymi od umorzonego zadłużenia z tytułu pożyczek studenckich”.

Dolna linia

Ostatecznie to, czy kredytobiorcy będący studentami są winni państwowy podatek dochodowy od umorzonych pożyczek, będzie zależeć od stanu, w którym mieszkają. Podczas gdy kodeks podatkowy traktuje anulowane lub umorzone dług jako dochód do opodatkowaniaosoby, które zobaczą ulgę w związku z programem przebaczania Bidena, unikną wywołania zdarzenia podlegającego opodatkowaniu w ich podatkach federalnych ze względu na przepis zawarty w zeszłorocznej ustawie stymulacyjnej.

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts