Jak liderzy i ich zespoły rozwijają się dzięki ustawicznej edukacji


Opinie wyrażone przez Przedsiębiorca współautorzy są ich własnymi.

Po prawdopodobnie spędzeniu lat na studiach i podekscytowaniu oczekiwaniem na życie zawodowe, łatwo jest współczuć przedsiębiorcy, który waha się przed powrotem do klasa. Ale kierowanie się doskonałością i stabilnością, czy tego chcemy, czy nie, oznacza również pielęgnowanie wiedzy i umiejętności jako liderów, a także członków personelu. Mówiąc prościej, w pewnym momencie, aby utrzymać karierę, biznes i ogólną satysfakcję rosnącą, od czasu do czasu konieczne jest ponowne zanurzenie się w puli szkolnej.

Dlaczego dalsze kształcenie może być dla Ciebie właściwym wyborem

Znaczące korzyści z ciągłego uczenia się obejmują tworzenie wartości, satysfakcję z kariery i zaangażowanie, a także zamykanie luk w umiejętnościach kolegialnych i zmniejszanie odpływu pracowników.

Przyjrzyjmy się najpierw stronie wartości: im więcej wiesz i potrafisz zrobić, tym większa jest Twoja wartość dla wszystkich stron — inwestorów, partnerów i pracowników. Zróżnicowana i aktualna wiedza zwiększa umiejętność identyfikowania szans i rozwiązywania problemów.

Utrzymanie twojego aktualny stan wiedzy i umiejętności zapewnia również najlepszą pozycję do odkrywania nowych możliwości biznesowych i autorytatywnego przewodnictwa. Robiąc to, pozycjonujesz zarówno siebie, jak i (najlepiej) swój zespół jako ekspertów, aby zachować konkurencyjność na rynku. Jeśli zakładasz firmę lub kupujesz aktywa, ta dodatkowa edukacja symbolizuje zaangażowanie i zdolności, które mogą dać ci przewagę w przyciąganiu partnerów i pozyskiwaniu inwestorów.

Czasami uczelnia nie przygotowuje nowych absolwentów do wszystkiego, co jest potrzebne, aby byli zdolni i odnosili sukcesy w przedsiębiorczości lub innych zajęciach zawodowych. Wiele branż, takich jak technologia, finanse, nieruchomości komercyjne i inne dynamiczne dziedziny, rozwija się tak szybko, że istnieje luka między wiedzą potrzebną w świecie rzeczywistym a wiedzą zapewnianą w ramach programów nauczania na uczelniach. Tak więc Ty i/lub Twój zespół możecie potrzebować specjalistyczne szkolenie zawodowe dostarczane przez organizacje branżowe i ekspertów w celu budowania i utrzymywania przewagi konkurencyjnej. A w przypadku przedsiębiorstw, które wymagają licencji, często jest to obowiązkowe.

To przywodzi na myśl kolejny ważny powód, aby być na bieżąco: unikanie odpowiedzialności. Jeśli prowadzisz firmę w branży, która niesie ze sobą spore ryzyko nadużyć, takiej jak prawo, architektura lub nieruchomości, wykazanie, że zastosowałeś najlepsze praktyki w celu utrzymania najwyższych umiejętności zespołu, pomoże chronić się przed roszczeniami z tytułu zaniedbań zawodowych.

Dane w dużej mierze wskazują na wartość kształcenia ustawicznego, zwłaszcza w odniesieniu do zapewniania pracownikom ciągłego uczenia się. Według Raport LinkedIn dotyczący nauki w miejscu pracy z 2018 r94% pracowników zadeklarowało większą lojalność wobec pracodawców, którzy inwestują w ich wykształcenie, a aż 63% pracujących dorosłych określiło siebie jako „uczących się zawodowo” (uczestniczyli w kursach zawodowych lub innych szkoleniach w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy według Artykuł Pew Research Center z 2016 roku. To ostatnie badanie wskazuje również, że 69% pracowników żyjących w gospodarstwach domowych zarabiających ponad 75 000 USD rocznie to również samozwańczy uczący się zawodowo.

Powiązany: Oto niektóre z najlepszych opcji kształcenia ustawicznego dla przedsiębiorców

Rozwój i satysfakcja

Zarówno życie zawodowe, jak i osobiste może stać się nużące, gdy osoba utknie w ciągłym wykonywaniu tego samego zadania, zwłaszcza bez zmian i możliwości rozwoju. Tak się dzieje, gdy wiedza i doświadczenie w nowych obszarach nie są rozwijane przez dłuższy czas.

Kiedy próbujemy zbudować niezawodny zespół, nuda jest jednym z głównych przeciwników. Intelektualnie upośledzeni pracownicy mogą się zniechęcić i mieć gorsze perspektywy na przyszłość, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że będą szukać nowej pracy.

Dalsza edukacja stawia przed przedsiębiorcami i pracownikami wyzwania osobiste i zawodowe otwiera możliwości dla wzrostu i kreatywności. Możliwość spróbowania czegoś nowego, uzyskania lepszego lub nowatorskiego wyniku lub po prostu zaoferowanie innej perspektywy sprawia, że ​​praca jest świeża, zwiększa zaangażowanie i spełnienie. Potencjał otwarty przez ciągłe uczenie się pozwala nam na nowo zdefiniować tożsamość przedsiębiorczą i zawodową oraz znaleźć to, co naprawdę pasuje do naszych osobowości i talentów.

Powiązany: Czego Benjamin Franklin i Tony Robbins mogą nauczyć Cię o samodoskonaleniu

Aleje edukacyjne

Na szczęście, w zależności od preferencji, celów, budżetu, branży i dostępnego czasu, jest ich mnóstwo opcje do kontynuowania nauki dodatkowej. Jeśli rozważasz dywersyfikację w nowym sektorze, konwencjonalną drogą jest powrót na studia (lub zatrudnienie kierowników i techników z potrzebnymi zestawami umiejętności). Chociaż może to być kosztowne i czasochłonne, jest również cenne i satysfakcjonujące. Nawet jeśli masz już określony stopień (licencjat, magister itp.), nie ma ograniczeń co do liczby stopni, które możesz uzyskać na tym samym poziomie. Innymi słowy, tylko dlatego, że masz już tytuł licencjata, nie oznacza, że ​​obowiązkowym następnym krokiem jest tytuł magistra, szczególnie jeśli celem jest zmiana branży.

Jako alternatywną drogę oferują instytucje szkolnictwa wyższego programy certyfikatów które można ukończyć w ciągu trzech do 18 miesięcy. Pozwalają one uzupełnić zestaw umiejętności w Twojej obecnej roli lidera i poszerzyć Twoje możliwości.

Powiązany: Jak odtworzyć swoją karierę i zacząć od nowa

Poza formalnymi kanałami edukacji, organizacje branżowe zapewniają wiele możliwości zawodowych i zawodowych. Obejmują one programy uwierzytelniające/oznaczające, konferencje branżowe, akademie i warsztaty. Może to być świetny wybór, nawet świeżo po studiach, jeśli Ty lub Twoi pracownicy potrzebujecie ugruntować wiedzę opartą na praktycznych spostrzeżeniach aktywnych ekspertów w Twojej branży.

Wreszcie, zarówno liderzy, jak i pracownicy mogą uczyć się, eksplorując nowe role w obecnej firmie lub w nowym przedsięwzięciu, w którym istniejące umiejętności można zastosować, mając jednocześnie kontakt z nowymi pomysłami, metodologiami i zestawami umiejętności. Tak więc, jeśli masz personel, rozważ oferowanie wewnętrznych programów szkoleniowych, ponieważ wspieranie i sponsorowanie tej edukacji przynosi znaczne korzyści, w tym bycie inkubatorem dla nowych liderów.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts