Korea Południowa ukarała Teslę grzywną za rzekomo wyolbrzymiony zasięg pojazdów elektrycznych


Elektryczny pojazd Tesla jest zaparkowany na stacji Tesla Supercharger w Suwon, Korea Południowa, 7 sierpnia 2022 r.

Seong Joon Cho | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Południowokoreański regulator antymonopolowy zapowiedział, że nałoży grzywnę w wysokości 2,85 miliarda wonów (2,2 miliona dolarów) na Tesli za to, że nie poinformowała swoich klientów o krótszym zasięgu jej pojazdów elektrycznych w niskich temperaturach.

Koreańska Komisja ds. Sprawiedliwego Handlu stwierdziła, że ​​Tesla na swojej oficjalnej lokalnej stronie internetowej od sierpnia 2019 r. .

Zasięg jazdy samochodów amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych spada w niskich temperaturach nawet o 50,5% w porównaniu z tym, jak są reklamowane online, podał KFTC we wtorkowym oświadczeniu.

Tesli nie można było od razu uzyskać w celu uzyskania komentarza.

Na swojej stronie internetowej Tesla udostępnia wskazówki dotyczące jazdy zimą, takie jak wstępne przygotowanie pojazdów z zewnętrznymi źródłami zasilania oraz używanie zaktualizowanej aplikacji Energy do monitorowania zużycia energii, ale nie wspomina o utracie zasięgu jazdy w temperaturach poniżej zera.

Przeczytaj więcej o technologii i kryptowalutach z CNBC Pro

W 2021 roku południowokoreańska grupa konsumencka Citizens United for Consumer Sovereignty stwierdziła, że ​​zasięg większości pojazdów elektrycznych spada nawet o 40% w niskich temperaturach, gdy akumulatory muszą być podgrzane, przy czym najbardziej cierpi Tesla, powołując się na dane ze środowiska tego kraju ministerstwo.

W zeszłym roku KFTC ukarał grzywną niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz i jego koreańską jednostkę w wysokości 20,2 miliarda wonów za fałszywe reklamy związane z emisjami gazów w samochodach osobowych z silnikiem Diesla.

Musk do pracowników Tesli: Nie przejmujcie się szaleństwem na giełdzieArtykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts