Kryzysowy czas na rozmowy Credit Suisse, ponieważ UBS szuka szwajcarskich gwarancji


Czerwone znaki przejścia dla pieszych przed oddziałem banku Credit Suisse Group AG w Bazylei, Szwajcaria, we wtorek, 25 października 2022 r.

Stefana Wermutha | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Rozmowy o ratowaniu Credit Suisse przetoczył się w niedzielę jako UBS zażądał od szwajcarskiego rządu 6 miliardów dolarów na pokrycie kosztów, gdyby miał kupić walczącego rywala, powiedziała osoba znająca przebieg rozmów.

Władze starają się rozwiązać kryzys zaufania do 167-letniego Credit Suisse, najbardziej znaczącego na świecie banku, który wpadł w zamieszanie wywołane upadkiem amerykańskich pożyczkodawców Silicon Valley Bank i Signature Bank w ciągu ostatniego tygodnia.

powiązane wiadomości inwestycyjne

Ten zarządzający funduszem pokonał Credit Suisse — i obstaje przy swoim zakładzie

CNBC Pro

Podczas gdy organy regulacyjne chcą rozwiązania przed ponownym otwarciem rynków w poniedziałek jedno ze źródeł ostrzegło, że rozmowy napotykają poważne przeszkody, a 10 000 miejsc pracy może zostać zwolnionych, jeśli oba banki się połączą.

Gwarancje, których domaga się UBS, pokryłyby koszty likwidacji części Credit Suisse i potencjalne opłaty sądowe, powiedziały Reuterowi dwie osoby.

Credit Suisse, UBS i rząd szwajcarski odmówiły komentarza.

Szalone weekendowe negocjacje nastąpiły po brutalnym tygodniu dla akcji banków i wysiłków podejmowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych w celu wzmocnienia sektora. Administracja prezydenta USA Joe Bidena postanowiła zabezpieczyć depozyty konsumentów, podczas gdy szwajcarski bank centralny pożyczył miliardy Credit Suisse, aby ustabilizować jego chwiejny bilans.

UBS był pod presją władz szwajcarskich, aby przejął lokalnego rywala, aby opanować kryzys, powiedziały dwie osoby znające sprawę. Plan zakładałby wydzielenie szwajcarskiego biznesu Credit Suisse.

Ten zarządzający funduszem pokonał Credit Suisse — i obstaje przy swoim zakładzie

Szwajcaria przygotowuje się do zastosowania środków nadzwyczajnych w celu przyspieszenia transakcji, poinformował Financial Times, powołując się na dwie osoby zaznajomione z sytuacją.

Zaangażowane są władze USA, współpracujące ze swoimi szwajcarskimi odpowiednikami, aby pomóc w zawarciu umowy, poinformował Bloomberg News, powołując się również na osoby zaznajomione ze sprawą.

Berkshire HathawayWarren Buffett rozmawiał z wyższymi urzędnikami administracji Bidena na temat kryzysu bankowego, poinformował Reuters.

„W odpowiednim czasie” dla Narodowego Banku Szwajcarii, aby zapewnić Credit Suisse linię płynności: firma doradcza

Biały Dom i Departament Skarbu odmówiły komentarza.

Brytyjski minister finansów Jeremy Hunt i prezes Banku Anglii Andrew Bailey są również w ten weekend w regularnym kontakcie w sprawie losu Credit Suisse, podało źródło zaznajomione z tą sprawą. Rzecznicy brytyjskiego Ministerstwa Skarbu i Prudential Regulation Authority Banku Anglii, który nadzoruje kredytodawców, odmówili komentarza.

Mocna odpowiedź

Ryzyko stopyprocentowej

Ludzie przechodzą obok siedziby Credit Suisse w Nowym Jorku, 15 marca 2023 r., Nowy Jork.

Upadek czy sprzedaż? Co może być dalej z dotkniętym Credit Suisse

Akcje banków na całym świecie przeżywają kryzys od czasu upadku SVB, a indeks S&P Banks spadł o 22%, co stanowi największą dwutygodniową stratę od czasu, gdy pandemia wstrząsnęła rynkami w marcu 2020 r.

Duże amerykańskie banki rzuciły koło ratunkowe w wysokości 30 miliardów dolarów mniejszemu pożyczkodawcy Pierwsza Republika. Amerykańskie banki zabiegały w ostatnich dniach o rekordową płynność w wysokości 153 miliardów dolarów od Rezerwy Federalnej.

Koalicja amerykańskich banków średniej wielkości poprosiła organy regulacyjne o rozszerzenie federalnego ubezpieczenia na wszystkie depozyty na następne dwa lata, poinformował w sobotę Bloomberg News, powołując się na list od koalicji.

W Waszyngtonie skupiono się na większym nadzorze, aby zapewnić, że banki i ich kierownictwo zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

UBS prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia całości lub części Credit Suisse

Biden wezwał Kongres do nadania organom regulacyjnym większej władzy nad sektorem, w tym do nałożenia wyższych grzywien, wycofania funduszy i zakazu wstępu urzędnikom do upadłych banków.

Szybkie i dramatyczne wydarzenia mogą oznaczać, że duże banki staną się większe, mniejsze banki mogą mieć trudności z nadążaniem, a więcej regionalnych pożyczkodawców może zostać zamkniętych.

„Ludzie faktycznie przenoszą swoje pieniądze, wszystkie te banki będą wyglądać zupełnie inaczej za trzy miesiące, sześć miesięcy” – powiedział Keith Noreika, wiceprezes Patomak Global Partners i były republikański kontroler waluty w USA.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts