Nasdaq skacze o 2,7%, gdy technologia prowadzi w piątkowy rajd giełdowy


Amerykańskie giełdy zwyżkowały w piątek, zamykając tydzień optymistycznym akcentem, dzięki silnym wzrostom w sektorze technologicznym.

S&P 500 (^GSPC) zakończył piątek wzrostem o 1,9%, choć nadal zamknął tydzień spadkiem o 0,7%. Średnia przemysłowa Dow Jones (^ DJI) wzrosła w piątek o 1,0%. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite (^ IXIC) zamknął się o 2,9%, co stanowi największy jednodniowy wzrost od końca listopada.

Rentowność referencyjnych 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 3,482% z 3,397% w czwartek. Indeks dolara niewiele się zmienił.

Ruchy w górę w piątek zakończyły ciężki tydzień na Wall Street. Zapasy miały przedłużyła serię porażek W czwartek inwestorzy analizowali dane ekonomiczne i raporty o zyskach przedsiębiorstw, zaciemniając ich poglądy na temat kondycji amerykańskiej gospodarki.

Według zespołu US Market Intelligence w JP Morgan, pomimo obaw o gospodarkę, rynki były dość odporne i w większości poruszały się w górę w tym roku. Jednak zespół nie wierzy, że recesja jest obecnie wyceniana na rynkach akcji.

„Nie zgadzamy się z argumentem, że ponieważ recesja jest konsensusem” – napisał zespół – „Rynek i wyniki gospodarcze muszą być lepsze”.

Oczekuje się, że S&P 500 odnotuje spadek zysków rok do roku o 3,9% w czwartym kwartale, zgodnie z dane z badań FactSet. Oznaczałoby to pierwszy spadek zysków rok do roku odnotowany przez indeks od 2020 r., gdyby został zrealizowany.

Wall Street przeprowadziła kolejną rundę danych i Fedspeak pod koniec tygodnia, które dostarczyły mieszanych sygnałów co do następnego ruchu banku centralnego. Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, prezydent John Williams powiedział w czwartek bank centralny ma przed sobą kolejne podwyżki stóp procentowych, „aby trwale obniżyć inflację do naszego celu 2%”.

wiceprezes Rezerwy Federalnej Lael Brainard i prezes Banku Rezerw Federalnych w Bostonie, Susan Collins, wyraziły podobne uwagi w czwartek przed kolejnym posiedzeniem Fed w sprawie polityki pieniężnej, które rozpocznie się 31 stycznia.

Jednak prezes Fed z Filadelfii, Patrick Harker, powtórzył swój pogląd w piątek rano, aby przejść do 25 punktów bazowych podwyżki stóp procentowych, podczas gdy Rezerwa Federalna — powiedział w piątek gubernator Christopher Waller że on również opowiada się za podwyżką stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego na następnym posiedzeniu.

Na froncie ekonomicznym, sprzedaż wcześniej posiadanych domów w USA spadła w grudniu jedenasty miesiąc z rzędu, pogłębiając rekordowy spadek, ponieważ wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i ograniczone zapasy ograniczyły przystępność cenową.

Zamknięcia kontraktów spadły o 1,5% w porównaniu z listopadowym odczytem, ​​do rocznego tempa 4,02 mln w zeszłym miesiącu, zgodnie z Dane z Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w piątek. Liczba domów dostępnych do sprzedaży spadła w ciągu miesiąca do 970 tys., przy medianie ceny sprzedaży o 2,3% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W wiadomościach korporacyjnych Netflix (NFLX) CEO Reed Hastings ogłosił w czwartek, że jest ustąpić. Po dwóch dekadach opuszcza platformę streamingową w rękach współzałożyciela Teda Sarandosa i dyrektora operacyjnego Grega Petersa po tym, jak zgłosił mocny koniec 2022 roku.

POLSKA — 2023/01/19: Na tym zdjęciu logo Netflix jest wyświetlane na smartfonie z procentami giełdowymi w tle.  (Zdjęcie autorstwa Omara Marquesa/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images)

POLSKA — 2023/01/19: Na tym zdjęciu logo Netflix jest wyświetlane na smartfonie z procentami giełdowymi w tle. (Zdjęcie autorstwa Omara Marquesa/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images)

A era udostępniania haseł wkrótce się skończy. Gigant streamingowy będzie egzekwował zasady udostępniania haseł „w szerszym zakresie” pod koniec pierwszego kwartału 2023 r., ogłosił Netflix w swoim raport o zarobkach w czwartek. Akcje wzrosły w piątek o prawie 8%.

Firma macierzysta Google Alphabet Inc. (GOOG, GOOGL), tymczasem powiedział, że tak zwalniając 12 000 pracowników, czyli ponad 6% globalnej siły roboczej, stając się najnowszą firmą technologiczną, która zmniejszyła liczbę pracowników po szybkim wzroście w czasie pandemii. Akcje Alphabet Inc., rodzica Google, wzrosły w piątek o prawie 6%.

Fanatics prowadzi rozmowy w sprawie nabycia bukmachera BetParx, poinformował CNBC. Firma chce rozszerzyć swoją obecność w branży zakładów sportowych.

Na rynku surowców ceny ropy poszły w górę. Ropa Brent, globalny benchmark, wzrosła o prawie 1,3% do 83,99 USD za baryłkę, a WTI, amerykański benchmark, wzrósł o 1,45%, osiągając poziom około 81,78 USD. Oba zakończyły tydzień kolejnym wzrostem, napędzanym optymizmem co do odbicia popytu w Chinach.

Tymczasem na rynku kryptowalut Genesis Global Capital złożył wniosek o upadłość ochrony późnym czwartkiem w amerykańskim sądzie upadłościowym dla południowego dystryktu Nowego Jorku. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak firma nie była w stanie zebrać gotówki dla swojej niespokojnej jednostki pożyczkowej i zredukowała 30% personelu w nowej rundzie zwolnień na początku stycznia.

Dani Romero jest reporterem Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @daniromerotv

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla Jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance na Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, Linkedinoraz Youtube

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts