Rekordowa liczba 16,3 miliona zapisała się do ubezpieczenia zdrowotnego „Obamacare”. To dwukrotnie więcej niż dziesięć lat temu, kiedy wystartowałWedług Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej do rynku, znanego również jako „Obamacare”, dołączyło ponad 3 miliony nowych członków.

Rząd współpracował z organizacjami non-profit i inwestował w specjalistów programowych, którzy pomagali zapisywać osoby ze społeczności o niskich dochodach, imigrantów, osób rasy czarnej i latynoskiej do zapisać więcej osóbpowiedział Chiquita Brooks-LaSure, administrator Centra usług Medicare i Medicaid.

„Dokonaliśmy bezprecedensowych inwestycji, aby rozszerzyć zasięg naszej organizacji rekrutacyjnej na prawie każdy hrabstwo w kraju i skierowaliśmy się do społeczności, do których najtrudniej dotrzeć” – powiedziała.

Wzrost liczby zapisów pojawia się, gdy liczba osób nieubezpieczonych jest na najniższym w historii poziomie — tylko 8% w Stanach Zjednoczonych pozostać bez pokrycia.

Prezydent Joe Biden i Kongres kierowany przez Demokratów popełnił miliony dolarów w ciągu ostatnich dwóch lat na odblokowanie tanich planów ubezpieczeniowych dla większej liczby osób i zakazanie stanom wyrzucania ludzi z Medicaid podczas pandemii COVID-19. Sam rynek również ewoluował w ostatnich latach, dołączyło więcej ubezpieczycieli, dając przytłaczającej większości Amerykanów co najmniej trzy plany do rozważenia podczas rejestracji.

Te przerwy w ubezpieczeniach zostały przedłużone do 2025 r. w ramach dużego projektu ustawy o ochronie klimatu i opieki zdrowotnej bronionych przez Demokratów w zeszłym roku.

Tanie plany, które oferują zerowe premie w dolarach dla niektórych wchodzących na rynek, odwróciły to, co było płaskim rynkiem dla prawa zdrowotnego z czasów Obamy, powiedział Massey Whorley, dyrektor firmy konsultingowej ds. Zdrowia Avalere.

„Ten poziom stałego wzrostu jest naprawdę interesujący” – powiedział Whorley. „Kilka lat temu byliśmy w sytuacji, w której ogólna liczba rejestracji na giełdach była stała i spadała, więc wiele osób uważało, że giełdy są stabilnym, ale malejącym środowiskiem”.

Znaczący postęp w obniżaniu wskaźnika nieubezpieczonych w całym kraju jest jednak zagrożony w tym roku. miliony osób, które prawdopodobnie stracą ubezpieczenie Medicaid począwszy od tej wiosny, kiedy stany rozpoczną proces usuwania osób, które już się nie kwalifikują, w wielu przypadkach, ponieważ ich dochody są obecnie zbyt wysokie, aby się kwalifikować.

Oczekuje się, że część tych osób przejdzie z Medicaid na rynek, a administracja podała, że ​​wyda 12 milionów dolarów na utrzymanie specjalistów ds.

Niektórzy, którzy mieli ubezpieczenie Medicaid w ciągu ostatnich kilku lat, zdecydują, że mogą oszczędzić kilka dolarów co miesiąc, aby utrzymać ubezpieczenie na rynku prawa zdrowotnego, powiedział Whorley. Inni mogą zdecydować, że nie stać ich na ubezpieczenie, które często wiąże się z wyższymi współpłatnościami, odliczeniami i miesięcznymi składkami niż Medicaid.

„Będą musieli dokonać prawdziwych wyborów” – powiedział Whorley. „Jeśli już masz trudności z opłaceniem czynszu i opłatami za media, zatankowaniem samochodu, postawieniem jedzenia na stole, możesz po prostu nie być w sytuacji”.

Dowiedz się, jak nawigować i wzmacniać zaufanie do swojej firmy dzięki The Trust Factor, cotygodniowemu biuletynowi analizującemu, czego liderzy potrzebują, aby odnieść sukces. Podpisz tutaj.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts