Wirtualne prawo do pracy – kto je oferuje?


AKTUALIZACJA: Od 1 października rząd wprowadzi nowe wirtualne prawo do pracy.

Przed pandemią firmy zazwyczaj sprawdzały nowych rekrutów, spotykając się z nimi osobiście i widząc fizyczne kopie ich paszportów.

Zasady zostały tymczasowo zmienione 30 marca 2020 r., ponieważ praca zdalna wymagała przeprowadzania kontroli online, a pracownicy po prostu trzymali paszporty na ekranach w domu.

Home Office ogłosiło w grudniu 2021 r., że nadal będzie umożliwiało pracodawcom przeprowadzanie wirtualnych kontroli pomimo powrotu do biur, ale od 6 kwietnia 2022 r. firmy będą musiały korzystać z oprogramowania stron trzecich do przeprowadzania tych kontroli.

Termin ten został przesunięty na 1 października 2022 r.

Wirtualne czeki dotyczące prawa do pracy działają w podobny sposób, w jaki firmy muszą licencjonować zatwierdzone oprogramowanie, aby składać deklaracje VAT za pośrednictwem systemu Making Tax Digital HMRC. Wiele małych firm kwestionowało, w jaki sposób MTD pomaga ich przedsiębiorstwom, oprócz zwiększania ich obciążeń administracyjnych i kosztów.

Pomimo tego, że cyfrowe prawo do pracy ma wpływ na każdą firmę w Wielkiej Brytanii, badania przeprowadzone przez start-upy zajmujące się tożsamością cyfrową Xydus i Censuswide wykazały powszechną ignorancję wśród brytyjskich firm przed październikowym terminem:

• 48% firm jest nieprzygotowanych na termin
• 78% było nieświadomych faktu, że w przypadku nieprzestrzegania przepisów grozi im kara więzienia
• 3% przyznaje, że w ogóle nie przeprowadza kontroli prawa do pracy, co jest nielegalne

Russell King, dyrektor generalny Xydus, powiedział: „Lista potencjalnych konsekwencji nieprawidłowego sprawdzania poprawności cyfrowej pracy niepokoi wiele brytyjskich firm. To badanie potwierdza to, co widzieliśmy i słyszeliśmy od dłuższego czasu, że wiele firm wciąż ma dużą lukę w wiedzy na temat szczegółów i implikacji tych poważnych zmian w prawodawstwie dotyczącym RTW”.

Komu potrzebne jest prawo do pracy?

Zgodnie z ustawą o imigracji, obywatelstwie i azylu pracodawcy muszą dołożyć należytej staranności, aby potwierdzić, że każdy pracownik tymczasowy, zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin lub zatrudniony na stałe ma prawo do pracy w Wielkiej Brytanii przed rozpoczęciem zatrudnienia.

Prawo do pracy obejmuje każde doświadczenie zawodowe lub pracowników nieopłacanych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wymaga, aby wszystkie firmy posiadały dowody potwierdzające wszystkie przeprowadzane przez nie kontrole prawa do pracy, a także sprawdzanie, czy oferowany dokument jest autentyczny, a wnioskodawca jest jego prawowitym posiadaczem.

Co się stanie, jeśli zignoruję czek?

Pracodawcom grozi grzywna w wysokości do 20 000 funtów na każdego pracownika, jeśli okaże się, że pracuje w Wielkiej Brytanii nielegalnie lub może nawet zostać skazany na karę więzienia. Czeki prawa do pracy są wymagane dla wszystkich obywateli brytyjskich i irlandzkich, a także obywateli EOG i spoza EOG.

Którzy dostawcy oprogramowania oferują wirtualne kontrole prawa do pracy?

Credas

Założony: 2017

Opis usługi sprawdzania tożsamości prawa do pracy: Credas oferuje weryfikację tożsamości prawa do pracy za pośrednictwem swojego portalu i aplikacji mobilnej. Wykorzystuje biometryczne rozpoznawanie twarzy i wykrywanie żywotności, aby zweryfikować tożsamość osoby. Następnie wykorzystuje technologię NFC, aby odczytać chip kryptograficzny w paszporcie brytyjskim, aby potwierdzić, że jest on autentyczny. Na koniec łączy dwie kontrole, aby zweryfikować, czy osoba pasuje do obrazu w zweryfikowanym dokumencie.

Dostępne na iOS/Androida? Obie

Dlaczego Twoja usługa identyfikatora cyfrowego jest tą, którą powinny wybrać małe firmy?

Wymagamy minimalnego wprowadzania danych od pracodawców, którzy mają tylko adres e-mail lub numer telefonu komórkowego wymagany do zainicjowania procesu. Potencjalny pracodawca musi wtedy tylko zrobić zdjęcie, zeskanować dokument tożsamości oraz potwierdzić adres i datę urodzenia. Następnie korzystamy z różnych źródeł danych, aby zweryfikować ich tożsamość. Nasza aplikacja służy do sprawdzania tożsamości co 5 sekund i mamy ponad 100 000 recenzji w sklepach z aplikacjami na iOS i Androida.

Minimalny termin kontaktu?

12 miesięcy

Ile to kosztuje? Plany poziomów itp.

Credas oferuje różne poziomy w zależności od liczby czeków, jakie firma będzie przeprowadzać w miesiącu. Subskrypcje na poziomie bramy kosztują zaledwie 60 funtów miesięcznie, w tym 40 czeków. Oferuje również opcje integracji/API dla większych firm.

Hooyu

OneID

Sprawdź w prawo

szterling

Identyfikator zaufania

Założony: 2013

Opis usługi sprawdzania tożsamości prawa do pracy:

TrustID oferuje najszerszy zakres usług Right to Work:

Czeki cyfrowe dla obywateli Wielkiej Brytanii/Irlandii

Pracodawca wysyła wiadomość e-mail z usługi internetowej TrustID, zapraszając kandydata do przechwycenia i przesłania obrazu kwalifikującego się dokumentu (aktualnego paszportu biometrycznego lub karty paszportowej) za pomocą smartfona lub tabletu wraz z „selfie”. Usługa następnie weryfikuje dokument tożsamości, przeprowadza biometryczne dopasowanie twarzy i zwraca raport do pulpitu pracodawcy, w tym potwierdzenie spełnienia odpowiedniego Poziomu Zaufania.

Obywatele spoza Wielkiej Brytanii/Irlandii z eVisa

Aby sprawdzić eVisa, pracodawca musi użyć kodu akcji i daty urodzenia podanej przez wnioskodawcę. Pracodawca może wprowadzić te informacje bezpośrednio do usługi sprawdzania Home Office lub za pośrednictwem interfejsu, który TrustID zbudował w swojej usłudze. Wprowadzając go za pośrednictwem usługi TrustID, prosimy również o selfie od wnioskodawcy, aby dopasować się do obrazu w raporcie Sharecode i chronić przed oszustami oszustów.

Fizyczna kontrola dokumentów RtW

Jeśli widzisz oryginalne dokumenty kandydata – albo dlatego, że wybrałeś bezpośrednią rekrutację, albo dlatego, że Twoi kandydaci nie kwalifikują się do czeku cyfrowego – możesz również skorzystać z usług TrustID’s Right to Work. Proces działa w taki sam sposób, jak jego kontrola cyfrowa, z tym wyjątkiem, że pracodawca przechwytuje i przesyła obraz dokumentu bezpośrednio do przeglądarki internetowej. TrustID ocenia następnie, czy dokument tożsamości jest autentyczny, a także czy daje kandydatowi uprawnienia do pracy w Wielkiej Brytanii i zwrócenia raportu do Twoich danych.

Dostępne na iOS/Androida? Obie

Dlaczego Twoja usługa identyfikatora cyfrowego jest tą, którą powinny wybrać małe firmy??

 • Usługa TrustID jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych firm, które poszukują elastycznej, skalowalnej usługi, która oferuje wiarygodne wyniki i brak minimalnego okresu obowiązywania umowy.
 • Pomożemy Ci zarządzać wszystkimi czekami, zarówno cyfrowymi, jak i niecyfrowymi, w ramach jednej usługi
 • Nasze ceny opierają się na modelu płatności za czek, w którym klienci kupują pakiety kredytów, w zależności od liczby czeków. Nie ma żadnych ukrytych opłat konfiguracyjnych ani licencyjnych, kredyty są ważne przez dwa lata i można je doładować w dowolnym momencie.
 • Nasze usługi są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Możesz zacząć działać w ciągu kilku dni i nie ma nic do pobrania ani dla pracodawcy, ani dla jego kandydata.
 • Nasza usługa łączy technologię z zespołem wiodących w branży ekspertów Right to Work. Tak więc, jeśli pracodawca lub jego kandydat ma pytania, może zadać je naszemu zespołowi z Wielkiej Brytanii siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku od 8 rano do północy.
 • Obsługujemy ponad 1200 klientów ze wszystkich sektorów i rozmiarów, a wskaźnik utrzymania klientów wynosi 97 procent.

Minimalny termin kontaktu?

Nasze pakiety kredytów są ważne przez 24 miesiące, bez umowy na minimalny okres. Kiedy pracodawca wykorzysta wszystkie swoje czeki, może zdecydować się na „doładowanie” swojego konta w dowolnym momencie lub może odejść.

Ile to kosztuje? Plany poziomów itp.

Ceny różnią się w zależności od wybranych usług i wielkości kredytów, z podziałami cen na 100, 1000 i 5000 czeków.

Oferujemy cyfrowe czeki Prawo do pracy na kwotę od 2 GBP do 3,50 GBP, w zależności od wymaganych usług. Nasz zespół ludzki nie ponosi dodatkowych opłat za sprawdzenie czeku. Chętnie udostępnimy pełną wycenę opartą na indywidualnych wymaganiach biznesowych.

Xydus

Yoti

Założony: 2014

Co oferuje: Jako pierwszy w Wielkiej Brytanii certyfikowany dostawca usług tożsamości (IDSP), Yoti i Post Office twierdzą, że zbudowali najbardziej wszechstronny i wszechstronny zestaw kanałów weryfikacji tożsamości.

Oferuje osobom fizycznym trzy sposoby udowodnienia swojego prawa do pracy i kontroli DBS:

 • Weryfikacja tożsamości online – kandydaci mogą wgrać swoje dokumenty i selfie na firmową stronę internetową lub aplikację
 • Aplikacja do cyfrowego identyfikatora – osoby fizyczne mogą tworzyć na swoim telefonie identyfikator cyfrowy wielokrotnego użytku i udostępniać dane tożsamości, które są wstępnie zweryfikowane przez Yoti. Jest to szczególnie przydatne dla osób, takich jak kontrahenci i pracownicy tymczasowi, którzy muszą to robić regularnie
 • Weryfikacja w oddziale – ci, którzy wolą pomoc człowieka, mogą zabrać swoje dokumenty do placówki pocztowej w celu zeskanowania przez poczmistrza

Dostępne na iOS/Androida? Obie

Dlaczego Twoja mała firma powinna wybrać Yoti:

 • Wraz z Urzędem Pocztowym Yoti oferuje najbardziej inkluzywną i kompleksową usługę – dając osobom trzy sposoby udowodnienia tożsamości w celu uzyskania prawa do pracy i czeków DBS
 • W przypadku wielu kandydatów będziesz musiał zweryfikować ich prawo do pracy i przeprowadzić kontrolę DBS. Jesteśmy certyfikowanym dostawcą usług tożsamości dla obu
 • Nasze rozwiązania dotyczące prawa do pracy są opłacalne, a weryfikacja tożsamości zaczyna się już od 75 pensów
 • Ponadto oferujemy również czeki Right to Work za pośrednictwem naszej platformy eSigning — po zakończeniu weryfikacji weryfikacyjnej wyślij kandydatom ostateczną umowę o pracę, aby podpisać cyfrowo i błyskawicznie uzyskać nowych pracowników na pokładzie
 • Współpracujemy już z wieloma największymi firmami screeningowymi w Wielkiej Brytanii, które doceniły wyjątkową propozycję partnerstwa Yoti i Post Office

Minimalny termin kontaktu?

Płać na bieżąco za czeki Right to Work.

Ile to kosztuje?

Yoti jest w trakcie aktualizacji cen, ale podstawowa kontrola może zacząć się już od 0,75 funta

Więcej na temat prawa do pracy sprawdź

Firmy muszą płacić za weryfikację identyfikatora cyfrowego od kwietniaArtykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts