Bitcoin może osiągnąć zerową emisję do 2024 r.


Pomimo całej obietnicy zdecentralizowanej waluty wolnej od kontroli rządowej, Bitcoin spotkał się z powszechną krytyką za ogromne ilości energii zużywanej przez miliony węzłów i platform wydobywczych, które generują obliczenia typu proof-of-work – ale ta krytyka nie została głucha, a wielu głównych operatorów górniczych decyduje się teraz na źródła odnawialne energii w dążeniu do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla BTC, z planami osiągnięcia zerowej emisji w całej sieci do 2024 roku.

Co więcej, wygląda na to, że są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, a 62,4% sieci działa przy zerowej emisji dzięki uwzględnieniu wydobycia ujemnego pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wykres linii trendu zerowej emisji netto Bitcoin. Źródło: Bat Coinz.

Nowe badanie przeprowadzone przez Bat Coinza wykazało podobno, że Bitcoin ma osiągnąć zerową emisję netto do grudnia 2024 r.przy stosunkowo niewielkiej liczbie składowisk, zapewniających całość 187,1 MW mocy pobieranej przez sieć.

„Aby umieścić w kontekście, jak to jest osiągalne”, czytamy w raporcie, „jeśli firmy wydobywcze Bitcoin skupiłyby się na wykorzystaniu wcześniej wentylowanych źródeł emisji metanu (takich jak: wentylowany gaz wysypiskowy), zajęłoby to tylko moduły 124 x 1,5 MW (około 50 – duże składowiska odpadów w USA całkowicie spalające swój metan w celu wydobycia bitcoinów), aby cała sieć Bitcoin była ujemna pod względem emisji dwutlenku węgla”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Bitcoin może być pierwszym na świecie systemem monetarnym, który osiągnie zerową emisję netto bez kupowania kompensacji. „Spodziewamy się, że wydobycie bitcoinów przy użyciu metanu wentylowanego jako energii początkowo wzrośnie tylko o 83% tempa wzrostu wydobycia gazu spalanego (6,9 MW/miesiąc)”, mówi badanie. „Opierając się na tym skromniejszym tempie wzrostu, prognozujemy, że sieć Bitcoin stanie się całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w czwartym kwartale 2024 r.”

Są tutaj pewne zastrzeżenia

Spójrz, są Zdecydowanie tutaj są pewne zastrzeżenia. Po pierwsze, pojawia się pytanie, czy zasilanie czegokolwiek gazem wysypiskowym jest rzeczywiście „ujemne pod względem emisji dwutlenku węgla”, ale spalanie metanu ze źródeł takich jak biogaz lub składowiska, które dostałyby się do atmosfery, jest jednym z czterech uznane formy wychwytywania dwutlenku węgla technologii i jest rozpoznawany przez Nasdaq jako „jedno z niewielu źródeł paliwa o ujemnym emisyjności”.

To powiedziawszy, należy tu przedstawić kolejny argument – ​​i to jest to, czy jakakolwiek ilość energii wydana na Bitcoin jest „warta tego”, czy nie, kiedy ta energia mogłaby zostać wykorzystana do wsparcia sieci energetycznej Kalifornii podczas rekordowych fal upałówna przykład.

Rzeczywiście, o to właśnie chodziło na tych stronach, kiedy dr Max Holland to napisał, „nawet jeśli sieć bitcoin wykorzystywała odnawialną energię elektryczną do znacznej części swojej „pracy”, ponieważ ta praca jest zasadniczo dodatkowa i nieekonomiczna w porównaniu z funkcjonalnymi alternatywami, istnieje koszt alternatywny. Jest to przesądzona możliwość wykorzystania takiej energii odnawialnej do zastąpienia energii węglowej dla dobrobytu gospodarstw domowych i innych podstawowych zadań gospodarczych. Ten szerszy kontekst stanowi punkt sporny dla protestu, że ogromne zużycie energii przez bitcoin jest „kompatybilny z odnawialnymi źródłami energii”.”

Ja na przykład twierdzę, że „funkcjonalne alternatywy” dla Bitcoina (tj. tradycyjna bankowość i waluta fiducjarna emitowana przez rząd) wyrządziły więcej szkody planecie, wprowadzając struktury klasowe, umożliwiając drapieżne finansowanie i wysysając zasoby z najbardziej narażonych społeczności w ciągu ostatnich kilku dekad, niż zwykle, i że odrzucenie tego przez dobrego lekarza świadczy o jego uprzywilejowanej pozycji jako de facto dobroczyńcy tego status quo, ale nie jesteśmy tutaj, aby rozważać zalety Bitcoin.

Zamiast tego informujemy o tym, że Bitcoin stał się znacznie „bardziej ekologiczny” od czasu, gdy ostatnio go sprawdzałeś – czy to wystarczy, aby uczynić go bardziej atrakcyjną dla Ciebie ofertą, niż był w przeszłości, zależy od Ciebie.

Możesz sam przeczytać raport, tutajdaj nam znać, czy neutralny pod względem emisji Bitcoin wystarczyłby, aby przekonać Cię do ponownego spojrzenia na kryptowalutę w komentarzach.

Źródła: BatCoinzprzez Finbold.


 

Doceniasz oryginalność CleanTechnica i wiadomości z czystych technologii? Rozważ zostanie Członek, osoba wspierająca, technik lub ambasador CleanTechnica — lub patronem na Patreon.


Nie chcesz przegapić historii o czystych technologiach? Zapisać się do codzienne aktualizacje wiadomości z CleanTechnica na e-mail. Lub śledź nas w Google News!


Masz wskazówkę dotyczącą CleanTechnica, chcesz się zareklamować lub zasugerować gościa do naszego podcastu CleanTech Talk? Skontaktuj się z nami tutaj.


Reklama
Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts