Browar HEINEKEN Sedibeng w RPA otrzymuje 6,5 MW elektrownię fotowoltaiczną


HEINEKEN w RPA Browar Sedibeng w Midvaal zainstalował fotowoltaikę o mocy 6,5 MW. Elektrownia słoneczna rozpoczęła produkcję energii w maju tego roku i jest największą wolnostojącą elektrownią słoneczną zasilającą browar w RPA. Jest również największym w grupie HEINEKEN. Elektrownia słoneczna ma 14 000 paneli, co daje moc energetyczną ponad 6,5 MW. Elektrownia słoneczna zapewnia teraz 30% zapotrzebowania browaru na energię elektryczną. Projekt o powierzchni 19 ha będzie generował 17 000 MWh rocznie.

„Ten projekt wspiera cel HEINEKEN Brewing a Better World, aby osiągnąć status zerowy netto we wszystkich zakładach produkcyjnych do 2030 roku. Jest to najnowszy ruch firmy na drodze do bardziej zrównoważonego browarnictwa. Nowo zainstalowana elektrownia słoneczna podąża za instalacją odzyskiwania wody oddaną do użytku w tym samym obiekcie na początku tego roku” – powiedział Richard Kriel, inżynier HEINEKEN, kierownik ds. projektów strategicznych i zrównoważonego rozwoju. W tym tygodniu dołączył do lokalnych dygnitarzy i członków zespołu projektowego na inaugurację medialną.

Kriel mówi, że z tym rozwojem wiąże się kilka kluczowych cech wyróżniających.

„Będzie to największa elektrownia słoneczna w gminie Sedibeng. W przeciwieństwie do wielu elektrowni słonecznych w RPA budowanych na parkingach, dachach lub na terenach pustynnych, elektrownia słoneczna browaru Sedibenga jest zbudowana na bujnym polu porośniętym dzikimi trawami”.

Zakład, którego żywotność szacowana jest na 25 lat, został podjęty we współpracy z Grupa SOLA, pionowo zintegrowany dostawca rozwiązań w zakresie energii odnawialnej w Republice Południowej Afryki. Grupa SOLA jest jednym z liderów w dostarczaniu rozwiązań czystej energii do prywatnych firm w Afryce. Z ponad 13-letnim doświadczeniem w branży, wiedza Grupy SOLA obejmuje tworzenie, rozwój, finansowanie, projektowanie inżynieryjne, zarządzanie projektami oraz eksploatację i konserwację obiektów energii odnawialnej.

Ten wbudowany projekt solarny połączony z siecią wykorzystuje technologię śledzenia pojedynczej osi, która umożliwia panelom poruszanie się wraz ze wschodem i zachodem słońca.

„SOLA jest dumna z tego, że jest związana z firmą Heineken i jej zaangażowaniem w dostarczanie czystej, niskoemisyjnej energii. Projekty wbudowanej generacji bezpośrednio u źródła zużycia pomagają w zmniejszeniu obciążenia sieci dostaw energii elektrycznej bez dodatkowych modernizacji infrastruktury sieciowej – powiedział Dom Wills, Prezes Zarządu Grupy Sola.

Proces budowy trwał około 7 miesięcy. W tym czasie wygenerowano łącznie 127 miejsc pracy, z których 100 zostało obsadzonych przez osoby z lokalnej społeczności Sedibeng. Różne możliwości pracy obejmują techników, zespoły budowlane, pracowników ogólnych i członków społeczności, którzy zajmują się czyszczeniem paneli słonecznych i kontrolą roślinności w celu utrzymania optymalnej wydajności.

HEINEKEN RPA jest kluczowym graczem w branży piwa i cydru w kraju. W portfolio znanych marek znajdują się światowe flagowe marki Heineken, Windhoek, Amstel, Strongbow, Sol i Soweto Gold. Sieć w RPA jest zasilana głównie węglem, dodając tę ​​elektrownię słoneczną, HEINEKEN RPA podjął odważny krok w kierunku zbliżenia się do redukcji emisji dwutlenku węgla we wszystkich swoich działaniach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości The Sola Group


 

Doceniasz oryginalność CleanTechnica i wiadomości z czystych technologii? Rozważ zostanie Członek, osoba wspierająca, technik lub ambasador CleanTechnica — lub patronem na Patreon.


Nie chcesz przegapić historii o czystych technologiach? Zapisać się do codzienne aktualizacje wiadomości z CleanTechnica na e-mail. Lub śledź nas w Google News!


Masz wskazówkę dotyczącą CleanTechnica, chcesz się zareklamować lub zasugerować gościa do naszego podcastu CleanTech Talk? Skontaktuj się z nami tutaj.


Reklama
Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts