Duke Energy rozpocznie budowę pływającego pilota słonecznego na Florydzie


Duke Energy Floryda mówi, że jej pierwszy pływający panel słoneczny rozpocznie budowę jeszcze w tym miesiącu w hrabstwie Polk.

Pływający panel słoneczny o mocy prawie 1 MW będzie zawierał ponad 1800 pływających modułów słonecznych i zajmie około 2 akrów powierzchni wody na istniejącym stawie chłodzącym w kompleksie energetycznym Duke Energy Hines w Bartow.

„Cieszymy się, że możemy zdobyć praktyczne doświadczenie z pierwszym pływającym projektem słonecznym Duke Energy Florida w jednej z naszych własnych elektrowni”, mówi Melissa Seixas, prezydent stanu Duke Energy Florida. „Unikalne projekty pilotażowe, takie jak pływająca energia słoneczna, pomagają nam lepiej zrozumieć możliwości innowacyjnych technologii czystej energii, które mogą przynieść korzyści naszym klientom i społecznościom z Florydy teraz i w przyszłości”.

Załogi zbudują i zmontują pływający moduł na lądzie w segmentach, zanim zamocują go kotwicami w wodzie. Projekt potrwa około pięciu do sześciu miesięcy.

Pilotaż jest częścią programu Vision Florida firmy Duke Energy, który ma na celu przetestowanie innowacyjnych projektów, takich jak między innymi mikrosieci i akumulatorowe magazynowanie energii, w celu przygotowania sieci energetycznej na przyszłość czystej energii.

Duke Energy Florida, spółka zależna Duke Energy, posiada moc 10 500 MW, dostarczając energię elektryczną do 1,9 miliona klientów indywidualnych, komercyjnych i przemysłowych na obszarze usługowym o powierzchni 13 000 mil kwadratowych na Florydzie.


Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts