Firma Bridgestone przyznała grant w wysokości 35 mln dolarów USDA na rozwój produkcji kauczuku naturalnego Guayule


Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) przyznał firmie Bridgestone Americas (Bridgestone) grant w wysokości 35 milionów dolarów na inwestycję w pustynny krzew guayule w celu zwiększenia produkcji kauczuku naturalnego w Stanach Zjednoczonych i zapewnienia hodowcom plonów bardziej przyjaznych dla środowiska, jednocześnie zajmując się trwającym kryzysem wodnym na południowym zachodzie.

Inwestycja 35 milionów dolarów w guayule umożliwi firmie Bridgestone zwiększenie produkcji kauczuku naturalnego w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych przy zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych oraz stworzenie miejsc pracy dla lokalnych rolników w USA i plemion rdzennych Amerykanów, aby zbudować biogospodarkę kauczuku opartą na przyjaznych dla klimatu i zrównoważone praktyki. Ten projekt jest częścią inicjatywy USDA Partnerships for Climate-Smart Commodities.

„W firmie Bridgestone jesteśmy oddani guayule jako krajowemu źródłu kauczuku naturalnego, odkąd nasza inicjatywa badawcza dotycząca tego pustynnego krzewu rozpoczęła się w 2012 roku, aby zaoferować bardziej zrównoważone rozwiązanie zarówno dla naszego środowiska, jak i gospodarki” — powiedział William Niaura, dyrektor ds. zrównoważonych materiałów i gospodarki o obiegu zamkniętym, Bridgestone Americas. „Uczestnicząc w tej szerszej ogólnobranżowej inicjatywie prowadzonej przez USDA, możemy kontynuować nasze zaangażowanie w tworzenie przemysłu kauczuku naturalnego w kraju w sposób przyjazny dla klimatu wraz z innymi liderami branży, którzy są podobnie zaangażowani w zrównoważoną produkcję towarów, która zapewni znaczące korzyści dla krajowych hodowców”.

USDA Partnerships for Climate-Smart Commodities zostało utworzone w celu wzmocnienia rynków amerykańskich towarów przyjaznych klimatowi, wykorzystania redukcji gazów cieplarnianych z produkcji towarów inteligentnych dla klimatu oraz zaoferowania bezpośrednich, znaczących korzyści rolnictwu produkcyjnemu, w tym małym i niedostatecznie obsługiwanym producentom. W pierwszej rundzie finansowania partnerstwa na rzecz towarów inteligentnych dla klimatu firma Bridgestone otrzymała grant w wysokości 35 milionów dolarów.

W południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych Bridgestone wykorzysta dotacje na zwiększenie liczby producentów guayule wśród lokalnych rolników i plemion rdzennych Amerykanów. Aby wesprzeć krajowy przemysł kauczuku naturalnego w USA poprzez odpowiednie dla klimatu uprawy w regionie USA dotkniętym suszą, Bridgestone ma na celu edukowanie regionalnych hodowców, jak wdrażać przyjazne dla klimatu praktyki uprawy guayule. Dzięki dotacji hodowcy zostaną przeszkoleni w zakresie najlepszych metod rolniczych zapewniających korzyści ekologiczne guayule, sekwestracji węgla w suchych glebach, wykorzystania wody, zdrowia gleby i dostarczania składników odżywczych.

Nagroda w wysokości 35 milionów dolarów ma na celu obniżenie ogólnych wydatków hodowców guayule i zostanie rozdzielona na okres pięciu lat od 2023 do 2027 roku. Poprzez zastosowanie podstawowych praktyk rolniczych i wykorzystanie guayule jako sposobu na zmniejszenie wpływu rolnictwa na emisję dwutlenku węgla do 0%. Bridgestone ma również nadzieję na optymalizację zużycia wody w produkcji gwajuli, tak aby odpowiadała ona przydomowym ogródkom rolniczym i zachęcała producentów do stosowania zrównoważonych praktyk.

Wraz z Bridgestone, University of Arizona, Colorado State University, OpenET, Environmental Defense Fund, Tohono O’odham Nation, Colorado River Indian Tribes i ośmioma lokalnymi hodowcami są partnerami w grantie na rzecz inteligentnego klimatu w wysokości 35 USD.

W 2012 roku firma Bridgestone rozpoczęła budowę centrum przetwarzania i badań guayule w Mesa w Arizonie, rozpoczynając prace badawcze nad guayule. Firma nadal prowadzi farmę guayule o powierzchni 281 akrów w pobliżu Eloy w Arizonie, oprócz operacji Mesa. Bridgestone wydał do tej pory ponad 100 milionów dolarów na działania związane z komercjalizacją guayule.

Ponadto firma Bridgestone otrzymała liczne fundusze badawcze od rządu Stanów Zjednoczonych na rozwój gwajuli, w tym od Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (lipiec 2017 r.)

Ostatnie zapowiedzi Bridgestone obejmują plany współpracy z większą liczbą lokalnych rolników w Środkowej Arizonie i 350 dodatkowych akrów guayule, które mają zostać zasadzone w 2023 r. Bridgestone powiedział w sierpniu 2022 r., że zainwestuje dodatkowe 42 mln USD w rozpoczęcie działalności komercyjnej, z dalszą ekspansją i inwestycja zaplanowana na 2030 rok. Dokonując tej inwestycji, lokalni amerykańscy rolnicy i plemiona rdzennych Amerykanów uzyskają dostęp do nawet 25 000 akrów więcej ziemi uprawnej, zwiększając ich zdolność do sadzenia i zbioru guayule na dużą skalę.

Guayule jest częścią strategii Bridgestone, by do 2050 roku produkować opony wyłącznie z materiałów zrównoważonych i stać się neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla. Do końca dekady firma ma nadzieję rozpocząć komercyjną produkcję kauczuku naturalnego z guayule

Inicjatywa guayule jest zgodna z Zobowiązanie Bridgestone E8 który składa się z 8 wartości podobnych do Bridgestone, zaczynających się na literę „E” (Energia, Ekologia, Wydajność, Rozszerzenie, Ekonomia, Emocje, Łatwość i Empowerment), aby urzeczywistnić zrównoważone społeczeństwo. Inicjatywa ta jest zgodna ze zobowiązaniami firmy „Ekologia” i „Energia”.

Źródło: Ameryki Bridgestone


 


 


 

Doceniasz oryginalność CleanTechnica i wiadomości dotyczące czystej technologii? Rozważ zostanie Członek, Supporter, Technik lub Ambasador CleanTechnica — lub patronem Patreon.


 


Nie chcesz przegapić historii o czystych technologiach? Zapisać się do codzienne aktualności z CleanTechnica na e-mail. Lub śledź nas w Wiadomościach Google!


Masz wskazówkę dotyczącą CleanTechnica, chcesz się reklamować lub zaproponować gościa do naszego podcastu CleanTech Talk? Skontaktuj się z nami tutaj.


Reklama
Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts