Francja wycofuje się z traktatu w sprawie paliw kopalnych, aby zwiększyć promocję energii odnawialnej


Francja wycofuje się z traktatu z 1994 r., który miał na celu ochronę inwestycji w paliwa kopalne, kiedy Europa przestawia się na bardziej ekologiczną przyszłość, ogłosił w piątek prezydent Emmanuel Macron.

„Francja zdecydowała się wycofać z Traktatu Karty Energetycznej” – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli po szczycie UE, dwa dni po podobnym oświadczeniu Holandii.

Dodał, że ruch został zrobiony, aby być bardziej „spójnym” z paryskim porozumieniem klimatycznym w celu zwalczania globalnego ocieplenia, polegającego w większym stopniu na odnawialnych źródłach energii, a także w celu przeciwdziałania spekulacji na rynku energii.

Traktat Karty Energetycznej powstał jako sposób na ochronę inwestycji energetycznych, zwłaszcza w Azji Środkowej i Europie Wschodniej, w niestabilnych krajach byłego Związku Radzieckiego.

Kluczowym elementem traktatu było umożliwienie firmom energetycznym pozwania rządów w związku ze zmianami w polityce energetycznej, które mogłyby zaszkodzić ich inwestycjom – narażając stany na wielomiliardowe roszczenia odszkodowawcze.

Jednak w miarę, jak Europa zmierza ku przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, traktat ten stał się czymś w rodzaju albatrosa.

W czerwcu Unia Europejska zawarła kompromisowe porozumienie – które wejdzie w życie w przyszłym miesiącu, jeśli żaden sygnatariusz nie sprzeciwi się temu – w celu zrewidowania traktatu w celu ograniczenia działań prawnych tam, gdzie zagrażają one celom klimatycznym.

Ale grupy klimatyczne zatrzasnęły luki pozostawione w aktualizacji i twierdzą, że traktat nadal zagraża wysiłkom na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia.

Holandia ogłosiła w środę, że wycofuje się z traktatu, uzasadniając, że jest on niezgodny z porozumieniem paryskim.

powiązane linki

Wszystko o energii słonecznej na SolarDaily.comDzięki, że tu jesteś;

Potrzebujemy Twojej pomocy. Sieć informacyjna SpaceDaily nadal się rozwija, ale przychody nigdy nie były trudniejsze do utrzymania.

Wraz z pojawieniem się programów blokujących reklamy i Facebooka – nasze tradycyjne źródła przychodów za pośrednictwem wysokiej jakości reklam sieciowych nadal spadają. I w przeciwieństwie do wielu innych witryn z wiadomościami, nie mamy paywalla – z tymi irytującymi nazwami użytkownika i hasłami.

Publikowanie naszych wiadomości wymaga czasu i wysiłku 365 dni w roku.

Jeśli uważasz, że nasze strony z wiadomościami są pouczające i przydatne, zastanów się, czy nie zostać stałym ich zwolennikiem lub na razie dokonać jednorazowej wpłaty.


Współtwórca SpaceDaily

Jednorazowe rozliczenie w wysokości 5 USD

karta kredytowa lub paypal


Comiesięczny Supporter SpaceDaily
5 USD naliczane miesięcznie

tylko paypal
SŁONECZNY DZIENNIE
2D warstwa pasywacji perowskitu w fazie ruddlesden-popper dla wydajnego i stabilnego PSCS

Ulsan, Korea Południowa (SPX) 20.10.2022

Zespołowi badawczemu kierowanemu przez profesora Hyesunga Parka z Wydziału Materiałoznawstwa i Inżynierii w UNIST udało się wyprodukować potencjalnie wysokowydajne, stabilne i skalowalne perowskitowe ogniwa słoneczne (PSC) za pomocą aparatu do osadzania próżniowego, metody wytwarzania organicznych emitujących światło urządzenia wyświetlające (OLED). Taka metoda jest również korzystna w przypadku masowej produkcji baterii, która według zespołu badawczego ma jeszcze bardziej przyspieszyć komercjalizację PSC. … Czytaj więcej

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts