Globalne dostawy Volkswagena w 100% elektrycznych pojazdów wzrosły o ~24% w 2022 roku


Volkswagen ma dziś radosne wieści na wszystkich frontach. Przedstawione zdjęcie przedstawia sprzedawcę, z którym rozmawiała moja córka ponad rok temu podczas sprawdzania ID.4 i szybkiego składania zamówienia. Jest uszczęśliwiona, ponieważ jej poród nastąpi w ostatnim miesiącu przyszłego roku. To prawda, że ​​​​musiała długo czekać, ale w tym czasie zmieniła zamówienie, dodając do ID.4 układ napędowy na wszystkie koła, który poprawia przyczepność. Nowy model może być również zdolnym pojazdem holowniczym, umożliwiającym holowanie mniejszych środków transportu lub przyczep do łodzi. Pozwala również bezpieczniej podróżować po górach w śniegu. Ona zachowa CleanTechnica zaktualizowany o zdjęcia jej nowego EV i recenzję, która zostanie opublikowana wkrótce. Potwierdziła Amerykańska produkcja jej ID.4.

Zwycięzca samochodu roku Volkswagen ID4 ID.4

Ostatnie lata CleanTechnica Nagroda Samochodu Roku niewątpliwie wpłynął na naszą jazdę próbną ID.4 i rozważania. Jednak ona, jak wiele innych na całym świecie, nadal podziwia EV na podstawie jego własnych zalet. Volkswagena jest postęp szybkie zwiększenie produkcji pojazdów elektrycznych, i ID.4 jest the firmy szczyt elektryczny pojazdu na całym świecie. W 2022 roku dostarczono klientom około 170 000 sztuk.

Z Chiny jako lider firmy, dostawy modeli ID wzrosły ponad dwukrotnie, a łączne dostawy marki Volkswagen w 2022 roku przekroczyły 4,5 miliona pojazdów. W Chinach, największym rynku sprzedaży firmy, klientom przekazano 143 100 egzemplarzy modeli ID.3, ID.4 i ID.6. To wzrost o 102,9% rok do roku.

Znaczący wzrost sprzedaży nastąpił również w Ameryce Północnej. Firma dostarczyła w regionie 22 700 egzemplarzy ID.4 (+27,7%).

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

VW ID.4

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

Volkswagen ID.4. Zdjęcie autorstwa Kyle’a Fielda, CleanTechnica.

Na innym poziomie sukcesu ID.4 był najlepiej sprzedającym się samochodem w Szwecji — niezależnie od marki i typu pojazdu/paliwa. Miał około 8900 sprzedaży w kraju skandynawskim. W rzeczywistości już trzeci rok z rzędu model Volkswagena ID był najlepiej sprzedającym się samochodem w Szwecji.

ID.4 to najlepszy samochód elektryczny Volkswagena na świecie

Imelda Labbé, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, Marketingu i Obsługi Posprzedażowej, powiedziała: „Mapa drogowa jest jasna: dzięki strategii ACCELERATE Volkswagen przyspieszy tempo swojej kampanii elektrycznej, wprowadzając do 2026 roku dziesięć nowych modeli elektrycznych. Volkswagen ma już najszerszą ofertę modele elektryczne. Do 2026 roku marka będzie oferować odpowiedni produkt w każdym segmencie, od podstawowego samochodu elektrycznego z ceną docelową poniżej 25 000 euro po nowy flagowy model ID.72”.

Miło słyszeć, że wkrótce otrzyma swój ID.4, ponieważ portfel zamówień jest nadal bardzo duży. W Europie około 640 000 klientów złożyło zamówienia na modele Volkswagena ze wszystkimi rodzajami napędu (+18%).

Po więcej informacji, pełny raport Volkswagena za rok 2022 jest tutaj.

„Volkswagen spodziewa się, że rok 2023 będzie kolejnym niestabilnym i pełnym wyzwań rokiem ze względu na utrzymujące się wąskie gardła w dostawach półprzewodników. Spółka przewiduje jednak stopniową poprawę sytuacji zaopatrzeniowej, przy stabilizacji produkcji w miarę upływu roku. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jeszcze bardziej skrócić czas dostaw dla naszych klientów i jak najszybciej obniżyć wysoki poziom zamówień”, powiedział członek zarządu ds. sprzedaży Labbé.


 


 


 

Doceniasz oryginalność CleanTechnica i wiadomości dotyczące czystej technologii? Rozważ zostanie Członek, Supporter, Technik lub Ambasador CleanTechnica — lub patronem Patreon.


 


Nie chcesz przegapić historii o czystych technologiach? Zapisać się do codzienne aktualności z CleanTechnica na e-mail. Lub śledź nas w Wiadomościach Google!


Masz wskazówkę dotyczącą CleanTechnica, chcesz się reklamować lub zaproponować gościa do naszego podcastu CleanTech Talk? Skontaktuj się z nami tutaj.


Reklama
Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts