Goldman Sachs, Cleanhill nabywa większościowy pakiet udziałów w amerykańskiej firmie EPC Power, specjalizującej się w inteligentnych falownikachprzejęcie firmy solarnej

Dział zrównoważonego inwestowania w ramach Goldman Sachs Asset Management i Cleanhill Partners nabył większościowy udział w dostawcy falowników EPC Power Corp. W komunikacie obaj inwestorzy odnotowali podpisanie ustawy o redukcji inflacji z 2022 r., która rozszerza pierwszą w historii ulgę podatkową na samodzielne magazynowanie energii, tworząc istotną zachętę finansową do przyjęcia falowników EPC Power i innych technologii.

„EPC Power ma wyjątkową pozycję, aby odgrywać kluczową rolę w ewolucji amerykańskich łańcuchów wartości energii słonecznej i magazynowania energii, a teraz jest dobrze dokapitalizowana, aby kontynuować trajektorię szybkiego wzrostu” – powiedział Alexander Mass, dyrektor zarządzający Goldman Sachs Asset Management.

EPC Power jest jedynym dostawcą inteligentnych falowników, które są zaprojektowane, skonstruowane i wyprodukowane w 100 procentach w Stanach Zjednoczonych. Jej inteligentne falowniki nadają się do zastosowań w samodzielnym magazynowaniu energii, magazynowaniu energii słonecznej i zasilaniu awaryjnym centrów danych. Umożliwiają rozbudowę magazynów baterii wymaganych do wspierania proliferacji wytwarzania energii odnawialnej.

„Na dynamicznie rozwijającym się rynku innowacyjnych technologii EPC Power wyróżnia się wiodącą w branży technologią, która bezpośrednio wspiera przejście na energię odnawialną przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i wydajności sieci” – powiedzieli Rakesh Wilson i Ash Upadhyaya, partnerzy zarządzający w Cleanhill Partners, który jako pierwszy zainwestowała w EPC Power w 2021 r., kiedy to udzieliła gwarancji na linię kredytową wspierającą jej rozwój.

Zgodnie z prognozą BloombergNEF 2021 Global Energy Storage Outlook przewiduje się, że instalacje magazynowania energii na całym świecie pomnożą się 20-krotnie do końca 2030 r. w porównaniu z końcem 2020 r. Stany Zjednoczone są obecnie największym na świecie rynkiem magazynowania energii.

„EPC Power jest niezwykle dumny z silnej reputacji i osiągnięć, które zbudowaliśmy, koncentrując się na innowacjach produktów i budowaniu głębokich relacji z naszymi klientami” – powiedział Devin Dilley, współzałożyciel i dyrektor generalny EPC Power Corp. świat staje się coraz bardziej uzależniony od energii odnawialnej, inwertery muszą być coraz bardziej inteligentne. Goldman Sachs i Cleanhill Partners wspierają tę wizję i są zaangażowani w inwestowanie w EPC Power i naszych pracowników, aby wykorzystać tę ekscytującą okazję rynkową i pozytywnie wpłynąć na transformację energetyczną w USA”.

Do tej pory firma EPC Power sprzedała na całym świecie ponad 2 GW inteligentnych falowników. EPC Power ma siedzibę w południowej Kalifornii, prowadząc swój pierwszy zakład produkcyjny w Poway w hrabstwie San Diego, a drugi zakład produkcyjny w Stanach Zjednoczonych na Wschodnim Wybrzeżu ma zostać otwarty pod koniec 2022 r. w celu znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych.

William Blair był wyłącznym doradcą finansowym EPC Power; Foley & Lardner służył jako radca prawny EPC Power; Vinson & Elkins oraz Kirkland & Ellis służyli jako doradca prawny Goldman Sachs i Cleanhill Partners.

Czy sprawdziłeś naszą stronę YouTube?

Mamy mnóstwo wywiadów wideo i dodatkowe treści na naszej stronie YouTube. Niedawno zadebiutowaliśmy Moc naprzód! — współpraca z BayWa w celu omówienia tematów branżowych wyższego poziomu, a także najlepszych praktyk / trendów w dzisiejszym prowadzeniu biznesu fotowoltaicznego.

Nasz dłuższy projekt poboczny to Wysokosc dzwieku — w którym prowadzimy niezręczne dyskusje z producentami i dostawcami energii słonecznej na temat ich nowych technologii i pomysłów, abyś nie musiał. Omówiliśmy wszystko od mieszkaniowych mocowanie pokładu bez szyny oraz finansowanie słoneczne w domu do układanie wartości magazynowania energii na dużą skalę i nowy dom napędzany narzędziami mikrosieci słoneczne + akumulacyjne.

Zamieszczamy również nasze Projekt Roku ogłoszenia tam! Wywiady z tegorocznymi zwycięzcami rozpoczną się od 8 listopada. Udaj się tam i zasubskrybuj już dziś, aby być na bieżąco z tymi wszystkimi dodatkowymi materiałami.

Tagi: ,


Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts