Hinduja Group inwestuje w brytyjskiego specjalistę w dziedzinie przechowywania akumulatorów wtórnych – magazyn pv International


Indyjska grupa Hinduja zainwestowała 15 milionów funtów (18,4 miliona dolarów) wraz z czterema innymi inwestorami w Connected Energy, twórcę systemów magazynowania energii opartych na akumulatorach do pojazdów elektrycznych drugiego życia.

Z magazyn pv Indie

Hinduja Group z siedzibą w Bombaju jest jednym z pięciu nowych inwestorów w brytyjskiej firmie Connected Energy, która opracowuje stacjonarne systemy magazynowania energii na skalę komercyjną ze zużytych akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV). Hinduja Group, Caterpillar Venture Capital, Mercuria, OurCrowd i Volvo Energy wspólnie zainwestowały 15 mln GBP (18,4 mln USD) w Connected Energy.

Connected Energy wykorzysta fundusze na zwiększenie swojej technologii i działań w odpowiedzi na rosnący rynek magazynowania energii i zwiększającą się międzynarodową dostępność akumulatorów drugiego życia. Inwestycja ułatwi również opracowanie we własnym zakresie pierwszego systemu M-STOR na dużą skalę o mocy około 20 MW i 40 MWh. System będzie obejmował zakontraktowany „przepływ” baterii od wielu producentów oryginalnego sprzętu, aby zapewnić klientom długoterminowe usługi operacyjne.

Technologia E-STOR firmy Connected Energy jest agnostyczna dla baterii. Umożliwia agregację, kontrolę i ponowne wykorzystanie tysięcy akumulatorów o różnym stopniu degradacji jako jednego stacjonarnego systemu magazynowania energii. Posiada 16 systemów operacyjnych w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech i Holandii.

Według dyrektora generalnego Connected Energy Matthew Lumsdena, gdy akumulatory są zdegradowane w około 25%, często uważa się je za nieodpowiednie do pojazdów. Jednak nadal mają wystarczającą pojemność do 10 lat dłuższego użytkowania w systemach magazynowania energii akumulatorów (BESS). W całym okresie eksploatacji BESS drugiego okresu eksploatacji może zaoszczędzić dodatkowe 450 ton na MWh ekwiwalentu CO2 w porównaniu z akumulatorami litowo-jonowymi pierwszego okresu eksploatacji.

„Aby rozwijać branżę akumulatorów wtórnego życia, silne relacje w całym łańcuchu wartości będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju Connected Energy, a nowi inwestorzy firmy uzupełnią te wysiłki” – powiedział Lumsden.

Connected Energy jest wspierana przez Engie New Ventures, Macquarie i Low Carbon Innovation Fund.

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę i chcesz ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: redaktorzy@pv-magazine.com.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts