Nowe płytki fotowoltaiczne z Estonii – magazyn pv International


Estoński startup Solarstone opracował dwie płytki fotowoltaiczne o wydajności do 19,5% i współczynniku temperatury roboczej -0,41% na C. Niedawno zapewnił fundusze w wysokości 10 milionów euro na zwiększenie sprzedaży w całej Europie.

Estoński startup Solarstone ogłosił, że niedawno zabezpieczył 10 milionów euro (10,1 miliona dolarów) w drugiej rundzie finansowania. „Dzięki tym środkom Solarstone zamierza rozwijać zintegrowane z budynkami rozwiązania fotowoltaiczne w całej Europie i poza nią” – podała firma w wydanym oświadczeniu. „Inwestycja jest następstwem 700. instalacji dachu fotowoltaicznego w ośmiu krajach”.

Portfolio produktów fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem (BIPV) składa się głównie z trzech produktów – dwóch rodzajów płytek fotowoltaicznych o mocy odpowiednio 90 W i 108 W oraz dachowego systemu fotowoltaicznego. „W naszym pełnym dachu słonecznym używamy paneli słonecznych najlepszych światowych producentów. Dodajemy zastrzeżoną i opatentowaną technologię aluminiową, zwaną ramą Click-On, która zamienia konwencjonalny panel słoneczny w odporny na warunki atmosferyczne materiał dachowy” – powiedział dyrektor generalny Solarstone, Silver Aednik. magazyn pv. „Rezultatem jest estetyczny dach fotowoltaiczny dwa w jednym”.

Według producenta, zestaw Click-On rozwiązuje główne problemy, z jakimi boryka się BIPV, a mianowicie kompatybilność, skalowalność i złożoność instalacji. Profile Click-On są podobno kompatybilne z produktami większości producentów paneli fotowoltaicznych Tier-1. „Profile można zamontować na miejscu, a nawet najbardziej złożone konfiguracje dachowe można z łatwością obsługiwać” – powiedziała firma.

Jeden z dwóch paneli słonecznych, nazwany Kamień słoneczny 90 W, ma sprawność konwersji mocy 19,5%, napięcie jałowe 11,22 V i prąd zwarciowy 9,58 A. Ma wymiary 1530 mm x 395 mm x 31 mm i waży 7 kg.

Płytka Solarstone 90 W.

Zdjęcie: kamień słoneczny

Płytka opiera się na ośmiu ogniwach o wymiarach 156 mm x 156 mm i szkle pryzmatycznym 3,2 mm.

Druga płytka, zwana Kamień słoneczny 108 W, ma większe wymiary 1824 mm x 389 mm x 22 mm i wagę 8 kg. Charakteryzuje się sprawnością 19%, napięciem jałowym 12,9 V i prądem zwarciowym 8,39 A.

Produkt Solarstone 108 W.

Zdjęcie: kamień słoneczny

Obie płytki solarne objęte są 10-letnią gwarancją na produkt oraz 25-letnią gwarancją mocy. Oni są wykonane z obudową IP65 i mają współczynnik temperatury roboczej -0,41% na C. Maksymalne napięcie systemu dla obu produktów wynosi 600 V.

System Solar Roof składa się ze standardowych paneli fotowoltaicznych wyposażonych w technologię Click-on i aluminiowych paneli kompozytowych (ACP). „Jego rozmiar jest zmienny i nadaje się do projektów mieszkaniowych, wiat garażowych i elewacji”, powiedział dyrektor generalny firmy, zauważając, że panele można instalować zarówno w konfiguracji poziomej, jak i pionowej.

„W tej chwili główna siedziba i fabryka znajdują się w Viljandi w Estonii” – zauważył Silver. „Jako firma produkcyjna kładziemy nacisk na automatyzację, jeden z głównych obszarów, w których korzystamy z inwestycji. Rosnące moce produkcyjne i linie zrobotyzowane przygotują nas na rosnący popyt.”

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę i chcesz ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: redaktorzy@pv-magazine.com.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts