Ørsted i Eversource proponują nową morską farmę wiatrową w Rhode Island, opierając się na swojej wiodącej roli w rozwijającym się przemyśle morskiej energii wiatrowej w stanie Ocean State


Zespół zarządzający pierwszą morską farmą wiatrową w stanie planuje duże nowe inwestycje w lokalne miejsca pracy, porty, przemysł stoczniowy i szkolenie pracowników dla nowego projektu: Revolution Wind 2

RHODE ISLAND – 13 marca 2023 r. – Liderzy morskiej energetyki wiatrowej na Rhode Island, Ørsted i Eversource, ogłosili dzisiaj, że złożyli wspólną propozycję w odpowiedzi na stanowe zapytanie o morską energetykę wiatrową. Dostarczając czystą, niezawodną energię odnawialną dla ponad 500 000 domów na Rhode Island, proponowany 884-megawatowy Revolution Wind 2 zapewnia ponad 2 miliardy dolarów bezpośrednich korzyści ekonomicznych dla niebieskiej i zielonej gospodarki Rhode Island, w tym tworzenie setek lokalnych miejsc pracy i bezprecedensowych inwestycji w ulepszeniach portów i przemyśle stoczniowym.

Ørsted i Eversource kierują budową rodzimego amerykańskiego przemysłu morskiej energii wiatrowej, a Revolution Wind 2 jeszcze bardziej wzmocni pozycję lidera stanu w tym rozwijającym się sektorze zielonych miejsc pracy. Jeśli zostanie wybrany, Revolution Wind 2 stworzy setki miejsc pracy; zrealizować kluczowe inwestycje portowe, które zwiększą rolę Rhode Island w branży morskiej energii wiatrowej; postęp w zakresie sprawiedliwości środowiskowej; i stworzyć integracyjne możliwości szkolenia i kariery dla historycznie zmarginalizowanych mieszkańców Rhode Island.

Razem z Ørsted i Eversource’s Revolution Wind – pierwszą w stanie morską farmą wiatrową na skalę przemysłową – Revolution Wind 2 pomogłoby w osiągnięciu 100-procentowego stanu czystej energii do celu klimatycznego do 2033 roku. Emisje dwutlenku węgla osiągnięte przez Revolution Wind 2 byłyby równoznaczne z usunięciem ponad 265 000 samochodów z dróg Nowej Anglii.

„Od „początkowej piątki” na pierwszej morskiej farmie wiatrowej w Ameryce po główne prace już trwające dla Revolution Wind, jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy zaufanym partnerem morskiej energii wiatrowej Rhode Island” – powiedział David Hardy, Group EVP i CEO Americas w Ørsted. „Jesteśmy gotowi zapewnić Ocean State jeszcze więcej dobrze płatnych miejsc pracy i przystępną cenowo czystą energię i jesteśmy przekonani, że nasza nowa propozycja przyspieszy cele klimatyczne Rhode Island, jednocześnie spełniając obietnicę zrównoważonego silnika gospodarczego zakorzenionego w prosperującym obiekty portowe i zasilane przez lokalną związkową siłę roboczą”.

„Odpowiadamy na apel Rhode Island o więcej morskiej energii wiatrowej z propozycją, która opiera się na podstawach, które położyliśmy w stanie Ocean dzięki naszym znaczącym inwestycjom w infrastrukturę portową, szkolenie siły roboczej i lokalny łańcuch dostaw” – powiedział Joe Nolan, Prezes, prezes i dyrektor generalny Eversource Energy. „Nasza najnowsza propozycja wykorzystuje niezrównane połączenie naszej lądowej, regionalnej wiedzy w zakresie przesyłu wraz ze znacznymi możliwościami Ørsted na morzu. Podziwiamy przywódców państwowych za ich zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi i zapewnienie mieszkańcom Rhode Island przyszłości czystej energii”.

Jeśli zostanie wybrany, Revolution Wind 2 zapewni bezprecedensowe inwestycje gospodarcze i środowiskowe w Rhode Island, w tym:

• Porty:
o Znaczące inwestycje w istniejące stanowe porty, w tym 35 milionów dolarów na realizację wizji Quonset Development Corporation dotyczącej Regionalnego Centrum Logistyki i Operacji Morskiej Energii Wiatrowej w Quonset Point.
o Nowe miejsca pracy w lokalnych związkach zawodowych wspierające rozszerzoną budowę zaawansowanych komponentów fundamentowych w ProvPort.
• Przemysł stoczniowy:
o Opierając się na historycznych możliwościach stanu w zakresie przemysłu stoczniowego, Revolution Wind 2 umożliwi budowę dwóch nowych statków do transferu załogi w Rhode Island, które będą obsługiwać amerykańskie portfolio Ørsted, oprócz pięciu już budowanych przez Blount Boats i Senesco Marine w ramach naszej rewolucji Inwestycje wiatrowe. Planujemy również inne inwestycje stoczniowe w Rhode Island, aby wesprzeć branżę.
• Centrum doskonałości Ørsted Offshore Engineering Hub:
o Ørsted otworzy nowe US ​​Engineering Hub w Rhode Island, tworząc około 75 nowych lokalnych miejsc pracy inżynierów w najnowocześniejszym obiekcie, który będzie służył jako centrum doskonałości inżynieryjnej Ørsted w USA

Revolution Wind 2 przyniesie również dziesiątki milionów dolarów bezpośrednich inwestycji w celu wsparcia łańcucha dostaw Rhode Island i różnorodności dostawców, szkolenia siły roboczej, edukacji i badań, sprawiedliwości środowiskowej i różnorodności biologicznej, stawiając mieszkańców Rhode Island na pierwszym planie.

Ørsted i Eversource rozwijają projekt 704MW Revolution Wind i mają rozpocząć budowę jeszcze w tym roku. Revolution Wind dostarczy 400 megawatów czystej, przystępnej cenowo morskiej energii wiatrowej do prawie 200 000 domów na Rhode Island. Oczekuje się, że projekt zostanie uruchomiony w 2025 roku.

Pod przywództwem gubernatora McKee, Rhode Island opiera się na swojej wiodącej roli jako siedziba pierwszej morskiej farmy wiatrowej w Ameryce, Block Island Wind Farm, a także stan z najbardziej ambitnym celem w zakresie czystej energii w kraju. Rhode Island stało się już liderem w rozwijaniu rodzimego łańcucha dostaw morskiej energii wiatrowej, w tym dobrze prosperującego centrum branżowego z prawie 30 firmami w Providence CIC, a stan rozpoczął szkolenie przyszłej siły roboczej morskiej energii wiatrowej. W lipcu 2022 r. Gubernator McKee ogłosił drugie konkurencyjne pozyskanie morskiej energii wiatrowej przez Rhode Island. Ta druga prośba oznacza dodatkowy impuls w kierunku osiągnięcia celu Rhode Island w 100% ze źródeł odnawialnych do 2033 r. oraz celu redukcji emisji w ustawie o klimacie.

Joint venture pomiędzy Ørsted, wiodącym amerykańskim partnerem w morskiej energetyce wiatrowej, oraz Eversource, największym dostawcą energii w Nowej Anglii i ekspertami w dziedzinie regionalnego przesyłu energii, zostało utworzone w 2016 roku i wspólnie zainwestowały w budowę amerykańskiego łańcucha dostaw morskiej energii wiatrowej, a następnie pokolenia krajowej siły roboczej w sektorze energetycznym. Dzięki wiodącej w branży umowie National Offshore Wind Agreement deweloperzy jako pierwsi w USA zobowiązali się, że budowa morskiej infrastruktury zostanie ukończona przez amerykańskich pracowników związkowych, podkreślając zaangażowanie deweloperów w tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy, szkolenia pracowników i bezpieczeństwo.

W ramach Revolution Wind firmy Ørsted i Eversource zrealizowały już:
• Utworzono regionalny zakład produkcyjny komponentów fundamentów morskich farm wiatrowych w ProvPort, gdzie lokalni związkowcy budują obecnie zaawansowane komponenty fundamentów dla projektu deweloperskiego South Fork Wind
• Nawiązał współpracę z dwiema lokalnymi stoczniami – Blount Boats w Warren i Senesco Marine w Quonset Point – w celu zbudowania pięciu nowych statków do przenoszenia załogi w celu wsparcia ich projektów na północnym wschodzie. Trwa budowa.
• Zainwestował 1 milion dolarów w celu ustanowienia partnerstwa szkoleniowego z Community College of Rhode Island, Departamentem Pracy i Szkoleń Rhode Island, Rhode Island Commerce, Rhode Island Building and Construction Trades Council oraz Building Futures. Partnerstwo ustanowi pierwszy stanowy program certyfikacji Global Wind Organization (GWO) w CCRI.
• Podpisanie pierwszej w historii amerykańskiej umowy dotyczącej morskiego śmigłowca wiatrowego dla nowych śmigłowców załogowych, w tym inwestycji o wartości 1,8 miliona USD w Quonset State Airport, gdzie helikoptery będą stacjonować
• Przyznano firmie Boskalis kontrakt na transport fundamentów i morskich podstacji oraz prace instalacyjne dla Revolution Wind i South Fork Wind, a także kontrakty na instalację ochrony przed szorowaniem w ramach projektu Revolution Wind. Kontrakty wsparły otwarcie nowego biura Boskalis zlokalizowanego w Providence CIC
• Współpraca z dostawcą usług morskich Sea Services North America i jego partnerami rybackimi z Rhode Island w celu wspierania bezpiecznej żeglugi w północno-wschodnich morskich farmach wiatrowych firmy i wokół nich

O Ørsted

Jako światowy lider w dziedzinie czystej energii, Ørsted opracowuje, buduje i obsługuje morskie i lądowe farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i elektrownie bioenergetyczne. Ørsted jest pierwszą firmą energetyczną na świecie, której cel dotyczący zerowej emisji netto został potwierdzony naukowo przez inicjatywę Science Based Targets.

W Stanach Zjednoczonych firma zatrudnia około 650 pracowników i posiada rosnące portfolio aktywów i partnerstw związanych z czystą energią, które obejmuje morską energię wiatrową, lądową energię wiatrową, energię słoneczną, technologie magazynowania i e-paliwa. Jako lider w sektorze energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych, Ørsted zajmuje czołową pozycję w morskiej energetyce wiatrowej z około 5 gigawatów w fazie rozwoju i obsługuje pierwszą morską farmę wiatrową w Ameryce, położoną u wybrzeży Block Island. Ørsted ma całkowitą pojemność lądową w USA wynoszącą 5 gigawatów w zakresie technologii wiatrowych, słonecznych, magazynowania i e-paliw. Aby dowiedzieć się więcej o firmie Ørsted w USA, odwiedź us.orsted.com lub śledź firmę na Facebooku, Instagramie i Twitterze (@ØrstedUS).

O Eversource

Eversource (NYSE: ES), uznawany za krajowego lidera ze względu na obywatelstwo korporacyjne, jest firmą energetyczną nr 1 na liście najbardziej odpowiedzialnych firm amerykańskich Newsweeka w 2023 r. i uznaną za jedną z najbardziej sprawiedliwych firm w Ameryce. Eversource przesyła i dostarcza energię elektryczną i gaz ziemny oraz dostarcza wodę do około 4,4 miliona klientów w Connecticut, Massachusetts i New Hampshire. Jako dostawca efektywności energetycznej nr 1 w kraju, Eversource wykorzystuje zaangażowanie około 9500 pracowników w trzech stanach, aby zbudować jedną, zjednoczoną firmę wokół misji bezpiecznego dostarczania niezawodnej energii i wody z doskonałą obsługą klienta. Firma wspiera przyszłość czystej energii na północnym wschodzie dzięki uznanym w całym kraju rozwiązaniom w zakresie efektywności energetycznej i udanym programom integracji nowych źródeł czystej energii, takich jak energia słoneczna, wiatr na morzu, pojazdy elektryczne i magazynowanie baterii, w systemie elektrycznym. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę eversource.com i śledź nas na Twitterze, Facebooku, Instagramie i LinkedIn. Więcej informacji na temat naszych usług wodnych można znaleźć na stronie aquarionwater.com.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts