Oszczędność energii Rozświetl menu w restauracjach typu fast food


Światła tablicy menu są często pomijane, dopóki światła nie zawiodą. Nie jest łatwo zamówić burgera lub taco z wnętrza restauracji lub samochodu, gdy opcje migoczą lub wcale się nie świecą. Właściciel franczyzy Jack in the Box, Rajeev Gupta, zna wartość dobrze oświetlonych znaków menu i koszty ich utrzymania.

„Tablice menu są standardowym wyposażeniem każdej restauracji typu fast food”, powiedział Gupta, „dlatego właściciele powinni zastanowić się, jak najefektywniej je obsługiwać, jednocześnie uzyskując najlepsze możliwe światło z zastosowanych w nich lamp”. Cieszy się, że odkrył diody LED do bezpośredniego montażu, produkty, które znacznie przewyższają świetlówki, a jednocześnie poprawiają jakość oświetlenia i oszczędzają energię.

Gupta jest dyrektorem generalnym Northwest Group Inc., która jest właścicielem 41 franczyz w Oregonie i Waszyngtonie. Jako część sieci Jack in the Box, której mottem jest „myślenie nieszablonowe” o trendach w menu fast food, kontroler Gupta i Northwest Group, Pooja Sheth, przyjęli tę ideę podczas analizy zakupów, modernizacji obiektów i kosztów energii.

Po udanych projektach oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego w większości swoich lokalizacji w Oregonie, Gupta i Sheth szukali dodatkowych możliwości oszczędzania energii i kosztów, które również kwalifikowałyby się do zachęt Energy Trust. W ich systemie śledzenia zakupów wyskoczył koszt wymiany rurek na tablice z menu, więc zbadali różne opcje. „Jedna świetlówka kosztowała nas ponad 30 USD, a mamy ich co najmniej 20 na lokalizację, plus koszty instalacji” — wyjaśnił Gupta.

Rozmawiając z producentami i starszym menedżerem programu Energy Trust Business Lighting, Tomem Morinem, Sheth ustalił, że koszty LED spadły, a ulepszenia techniczne znacznie ułatwiły ich instalację jako bezpośredni zamiennik istniejących znaków. Ponadto zachęty pomagają jeszcze bardziej obniżyć koszty początkowe. Matematyka i inne korzyści miały sens.

Northwest Group Inc. postanowiła zmodernizować wewnętrzne i zewnętrzne tablice z menu w 28 lokalizacjach Oregon Jack in the Box i współpracowała z sojusznikiem handlowym Dave’em Samsem z firmy przy instalacji. Przy maksymalnie trzech jadalniach i sześciu tablicach z menu dla kierowców na lokalizację, całkowity szacunkowy koszt instalacji we wszystkich 28 restauracjach wynosi około 34 000 USD.

„Gdy weźmiemy pod uwagę szacunkowe oszczędności kosztów energii wynoszące prawie 16 000 USD rocznie, ta modernizacja oświetlenia jest wydajną decyzją dla naszej firmy” — powiedział Gupta. „Ponadto nadążanie za technologią jest niezbędne, a diody LED to właściwy sposób”. Chociaż niektóre opóźnienia w dostawach produktów spowolniły harmonogram, większość instalacji jest zakończona, a firma Jack in the Box jest zadowolona z wyników. „Logo na tablicy menu jest zauważalnie jaśniejsze. A kiedy dni stają się coraz krótsze i ciemniejsze, nowe lampy naprawdę pomogą wyróżnić pozycje w menu”.

Poza oszczędnością energii diody LED oferują kilka innych korzyści restauracjom typu fast food, które często świecą szyldami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wymiana lampek w menu wymaga czasu i kosztów związanych ze sprowadzeniem wykonawcy, który wie, jak ostrożnie obchodzić się z kasetonami. Ponieważ diody LED zapewniają niezmienną jakość światła nawet przez 50 000 godzin (pięć lat), nie trzeba ich wymieniać tak często jak świetlówki, co skutkuje niższymi kosztami wymiany produktu i robocizny. Diody LED są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, aby pasowały do ​​starszych świetlówek, a nowe zestawy mogą znacznie ułatwić wymianę standardowych świetlówek w niektórych projektach, często wykorzystujących to samo gniazdo. Ponieważ diody LED działają lepiej w niskich temperaturach, są szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku znaków zewnętrznych.

Tablice z menu i inne podświetlane znaki są wszędzie, co czyni je dostępnymi sposobami oszczędzania energii dla właścicieli firm i sojuszników handlowych. „Chcemy poprawić zużycie energii we wszystkich naszych zakładach w każdy możliwy sposób” — powiedział Gupta. „Diody LED są lepsze dla środowiska i poprawiają jakość naszych znaków. Dlaczego tego nie zrobić?

Aby zacząć oszczędzać już dziś, odwiedź www.energytrust.org/incentives/existing-buildings-lightinge-mail oświetlenie@energytrust.org lub zadzwoń 800.326.2917Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts