Rok 2023 może być pracowitym rokiem dla branży czystej energii


Pomnik w małym miasteczku

Wraz z nowymi przepisami na szczeblu federalnym i coraz większą uwagą na temat zmian klimatu i odporności, branża czystej energii w Oregonie przygotowuje się na pracowity rok 2023. Jednak musi również stawić czoła trudnym warunkom rynkowym, które mogą ostatecznie wpłynąć na klientów oszczędzanie wysiłków.

Plany Energy Trust na rok 2023, przedstawione w dokumencie roczny budżet i plan działaniastawiają na pierwszym miejscu elastyczność i dostosowywanie się do zmieniających się perspektyw gospodarczych.

Oto trzy rzeczy, na które czekamy w tym roku.

Polityka napędza wysoki popyt

Jako że skutki zmiany klimatu — w tym nadmierne upały, susza oraz pożary — nadal nękają społeczności Oregonu, klienci mediów i interesariusze proszą o więcej nacisk na odporne budynki i elastycznych systemów energetycznych.

Polityka stanowa i lokalna w ostatnich latach określiła dekarbonizację jako priorytet dla mieszkańców Oregonu. Aby spełnić rygorystyczne cele w zakresie redukcji gazów cieplarnianych, zakłady użyteczności publicznej postrzegają efektywność energetyczną jako kluczowe narzędzie redukcji emisji.

A na szczeblu federalnym tzw Ustawa o redukcji inflacji która przeszła zeszłego lata, stanowi największą w historii federalną inwestycję w czystą energię. Ulgi podatkowe na energię słoneczną i magazynowanie w budynkach mieszkalnych już wzrosły, aw tym miesiącu wprowadzono nowe ulgi podatkowe na efektywność energetyczną.

Łącznie wszystko to napędza duże zainteresowanie i popyt na czystą energię, w tym wśród niektórych nowych klientów, którzy po raz pierwszy badają sposoby oszczędzania energii, wytwarzania energii odnawialnej i obniżania rachunków za media.

Ciągłe braki mogą oznaczać opóźnienia

Cały ten popyt może oznaczać długie oczekiwanie. Niedobory surowców i kluczowych komponentów sprzętu nękają łańcuchy dostaw od początku pandemii, a wielu producentów nie jest w stanie nadążyć za wysokim popytem na sprzęt, taki jak energooszczędne pompy ciepła i oświetlenie oraz produkty oparte na mikroczipach półprzewodnikowych.

Sytuację pogarszają niedobory wykwalifikowanej siły roboczej w branży budowlanej, w niektórych przypadkach Partnerzy handlowi Energy Trust zgłaszają, że nie mają personelu, który byłby w stanie sprostać zapotrzebowaniu na projekty.

Dla niektórych prowadzi to do dłuższego czasu oczekiwania. Na przykład średni czas realizacji projektu modernizacji oświetlenia biznesowego wydłużył się ze 134 dni przed pandemią do 175 dni w 2022 r. Po stronie mieszkaniowej sojusznicy handlowi zgłaszają wielomiesięczne opóźnienia w instalacji pomp ciepła.

Ryzyko recesji

Słoń w pokoju, kiedy mówimy o 2023 roku, to potencjał recesji. Liderzy Energy Trust obserwują sygnały rynkowe w tym zakresie i będą przygotowani na reakcję.

Dobre wieści? Zachęty pieniężne Energy Trust mogą mieć jeszcze większe znaczenie dla klientów w trudnych ekonomicznie czasach. Tak było w latach 2008 i 2020, kiedy coraz więcej firm korzystało z tanich ofert Energy Trust, które pomogły im oszczędzać energię i pieniądze dzięki usprawnienia operacji oraz strategiczne wykorzystanie energii.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts