Technologia strumienia wody do odzyskiwania szkła ze zużytych paneli słonecznych – magazyn pv International


Shintora Kosan, japoński dostawca produktów do cięcia strumieniem wody, opracował nową technikę recyklingu modułów fotowoltaicznych w oparciu o własną technologię cięcia strumieniem wody.

Jego technologia strumienia wody jest powszechnie stosowana w sektorze budowlanym. Zawiera pompa do wytwarzania wody i podobno może odprowadzać wodę pod wysokim ciśnieniem małymi ilościami wody. Używa również falownik, aby zminimalizować zużycie energii.

Shintora Kosan twierdzi, że nowy opatentowany strumień wody do paneli słonecznych może odkleić i sproszkować ogniwa słoneczne i tylną warstwę, rozpylając wodę pod wysokim ciśnieniem z tyłu modułu, nie uszkadzając szkła. Po zakończeniu tego procesu szkło nie wykazuje obecności szkodliwych substancji ani jakichkolwiek uszkodzeń – poinformowała firma, dodając, że wykorzystuje specjalne urządzenie filtrujące do usuwania ścieków.

Shintora Kosan powiedział, że może teraz współpracować z japońską firmą produkującą maszyny Sugino Machine do opracowania sprzętu opartego na technologii strumienia wody. Nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów technicznych.

Ta zawartość jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i chcesz ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: editors@pv-magazine.com.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts