Zasady, konstrukcja i zastosowania skondensowanych pierścieniowych akceptorów elektronów


Wraz z duszącymi falami upałów, które wypaliły wiele części planety, a także z powodu nieustających niedoborów energii, coraz ważniejsza i bardziej istotna stała się poprawa przystępności i dostępności czystej energii.

W tym celu zespół badawczy kierowany przez profesora Zhan Xiaowei ze Szkoły Inżynierii Materiałowej przeprowadził serię badań nad organicznymi ogniwami słonecznymi (OSC), które reprezentują technologię fotowoltaiczną nowej generacji o ogromnym potencjale w zakresie wykorzystania zrównoważone źródła energii.

W szczególności przybliżyli akceptor elektronów z pierścieniem skondensowanym (FREA; znany również jako akceptor z pierścieniem skondensowanym). Ich ostatni przegląd badań został opublikowany 1 sierpnia w Nature Reviews Chemistry pod tytułem „Zasady, projektowanie i zastosowania akceptorów elektronów z pierścieniem skondensowanym”.

FREA, zgodnie z przeglądem badań, posiadają korzystne cechy, takie jak możliwość dostosowania ich struktur, wysoka przestrajalność właściwości, silna absorpcja światła widzialnego i bliskiej podczerwieni oraz doskonałe właściwości półprzewodnikowe typu n.

W artykule podkreślono, że dzięki swoim znakomitym właściwościom ogniwa FREA zapoczątkowały w ostatnich latach rewolucję w dziedzinie organicznych ogniw słonecznych. Organiczne ogniwa słoneczne oparte na technologii FREA osiągnęły bezprecedensową wydajność, przekraczającą 20%, co przekracza teoretyczną granicę wydajności tradycyjnych akceptorów fulerenów (~13%) i mogą pochwalić się potencjalnym okresem eksploatacji zbliżającym się do 10 lat. Na podstawie oryginalnych badań FREA rozwinęło się wiele nowych struktur, mechanizmów i zastosowań.

W swoim przeglądzie zespół najpierw przedstawia podstawowe zasady FREA, w tym ich struktury oraz nieodłączne właściwości elektroniczne i fizyczne; następnie zespół omawia sposób, w jaki właściwości FREA mogą być modulowane poprzez zmiany struktury elektronowej lub upakowania molekularnego; następnie przedstawiają aktualne aplikacje i rozważają przyszłe obszary, które mogą skorzystać na rozwoju FREA. Zespół podsumowuje stanowisko chemii FREA, zastanawiając się nad wyzwaniami i możliwościami, które mogą pojawić się w przyszłości w tej rozwijającej się dziedzinie.

Wang Jiayu, doktorant z zespołu profesora Zhana, jest pierwszym autorem artykułu przeglądowego, a profesor Zhan Xiaowei jest jego korespondentem. Badania otrzymały wsparcie od Narodowej Fundacji Nauk Przyrodniczych w Chinach.Raport z badań:Zasady, konstrukcja i zastosowania skondensowanych pierścieniowych akceptorów elektronów


powiązane linki

Uniwersytet Pekiński

Wszystko o energii słonecznej na SolarDaily.comDzięki, że tu jesteś;

Potrzebujemy Twojej pomocy. Sieć informacyjna SpaceDaily nadal się rozwija, ale przychody nigdy nie były trudniejsze do utrzymania.

Wraz z pojawieniem się programów blokujących reklamy i Facebooka – nasze tradycyjne źródła przychodów za pośrednictwem wysokiej jakości reklam sieciowych nadal spadają. I w przeciwieństwie do wielu innych witryn z wiadomościami, nie mamy paywalla – z tymi irytującymi nazwami użytkownika i hasłami.

Publikowanie naszych wiadomości wymaga czasu i wysiłku 365 dni w roku.

Jeśli uważasz, że nasze strony z wiadomościami są pouczające i przydatne, zastanów się, czy nie zostać stałym ich zwolennikiem lub na razie dokonać jednorazowej wpłaty.


Współtwórca SpaceDaily

Jednorazowe rozliczenie w wysokości 5 USD

karta kredytowa lub paypal


Comiesięczny Supporter SpaceDaily
5 USD naliczane miesięcznie

tylko paypal
SŁONECZNY DZIENNIE
Od wolnego pokoju do przestrzeni kosmicznej: projekt DIY, który może przekształcić energię słoneczną

Melbourne, Australia (SPX) 29 sierpnia 2022

Urządzenie zrób to sam, które rozpoczęło życie jako hobby i wystartowało podczas COVID-19, może pomóc w odblokowaniu nowej generacji energii słonecznej, w tym zaawansowanej technologii dla misji kosmicznych. Dr Jamie Laird, pracownik naukowy w ARC Center of Excellence in Exciton Science i University of Melbourne, wynalazł nową maszynę do testowania wad perowskitowych ogniw słonecznych, pierwszą tego rodzaju na świecie. Ogniwa słoneczne Perovskite mogą dorównać krzemowi pod względem wydajności, są tanie … Czytaj więcej

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts