Google odpowiada, ile czasu zajmuje wyzdrowienie z kary algorytmicznej


W ostatnich godzinach pracy Google SEO, Google odpowiedziało na pytanie, ile czasu zajmuje wyzdrowienie z kary algorytmicznej wynikającej z problemów z jakością treści.

Nowy format godzin pracy Google nie pozwala na dodatkowe pytania, w wyniku czego odpowiedzi są pozbawione szczegółów i są mniej pomocne niż stary format, w którym Googler może zadawać pytania wyjaśniające.

Na przykład nie mamy pojęcia, czykara algorytmiczna”, o którym mowa w pytaniu, oznacza, że ​​witryna całkowicie zniknęła z wyników wyszukiwania lub po prostu spadła o kilka pozycji.

Jest różnica między tymi dwiema sytuacjami.

Oto pytanie, które padło:

„…jeśli witryna zostanie ukarana algorytmicznie za rzadką zawartość, ile treści witryny trzeba zaktualizować, zanim kara zostanie zniesiona?”

W tym pytaniu brakuje wielu informacji.

  • Czy Google wysłał wydawcy wiadomość, że jego treść została „algorytmicznie” ukarana?
  • Czy osoba zadająca pytanie zakłada, że ​​została ukarana i tak naprawdę nie wie?

Oto odpowiedź:

„Cóż, generalnie dobrym pomysłem jest wyczyszczenie treści niskiej jakości lub treści zawierających spam, które mogłeś stworzyć w przeszłości.

W przypadku działań algorytmicznych ponowna ocena witryny w celu ustalenia, czy nie jest już spamem, może zająć nam kilka miesięcy”.

Google potrzebuje miesięcy, aby ocenić jakość witryny

Oczywiście ważne jest, aby naprawić jak najbliżej wszystkich treści o niskiej jakości. Jednak po wykonaniu tej czynności powrót do wyników wyszukiwania może zająć kilka miesięcy.

John Mueller powiedział coś podobnego w listopadzie 2021 r. o ile czasu zajmuje witryna, która straciła pozycje w rankingu, aby się odbić.

Mueller otrzymał:

„Myślę, że jest to o wiele trudniejsze, jeśli chodzi o ogólne kwestie związane z jakością, gdzie ocena ogólnej jakości i trafności witryny nie jest łatwa.

Zrozumienie, w jaki sposób witryna internetowa pasuje do reszty Internetu, zajmuje nam dużo czasu.

…I to jest coś, co może łatwo zająć, nie wiem, kilka miesięcy, pół roku, czasem nawet dłużej niż pół roku, zanim rozpoznamy znaczące zmiany w ogólnej jakości witryny.

Ponieważ zasadniczo zwracamy uwagę na… jak ta witryna pasuje do kontekstu całej sieci, a to zajmuje dużo czasu”.

Podobnie w 5:21 minucie ten film GoogleGoogler Aurora Morales odnosi się do tego, co dzieje się z witrynami, które naruszają wytyczne Google, w tym zasady dotyczące cienkich treści.

Googler radzi:

„Witryny, które nie spełniają wytycznych dotyczących zarabiania i bezpłatnego wyszukiwania, mogą zostać usunięte z indeksu wyszukiwania, a ich reklamy zostaną wyłączone”.

Przeczytaj więcej tutaj: Google potrzebuje miesięcy, aby ocenić jakość witryny w sieci

Posłuchaj godzin pracy Google SEO w 24:24 minucie tutaj.

Wyróżniony obraz autorstwa Shutterstock/file404

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts