Google zgadza się zapłacić za 12-letni pozew zbiorowy


Konsumenci w trwającym 12 lat pozwie zbiorowym przeciwko Google twierdzą, że Google udostępnił ich zapytania stronom trzecim bez ich zgody.

Co się dzieje. W pozwie zarzucono, że Google naruszyło zarówno ustawę o przechowywanych komunikatach, prawo federalne regulujące dostęp do danych przechowywanych przez dostawców usług internetowych, jak i przepisy stanowe w Kalifornii.

Osada. Szczegóły rozliczenia można znaleźć tutaj. Oprócz wypłaty 23 milionów dolarów, która wciąż wymaga zatwierdzenia przez sąd, wymaga również od Google dostarczenia konsumentom dodatkowych informacji na temat udostępniania wyszukiwanych haseł.

Kop głębiej. Przeczytaj pełne ogłoszenie z godz Bloomberga.

Dlaczego nam zależy. Nie jesteśmy pewni, jak i czy wpłynie to na reklamodawców w przyszłości. Ale kwestie prywatności są nadal gorącym tematem, gdy wkraczamy w 2023 rok.


Nowość w krainie wyszukiwarek

O autorze

Nikola Farley

Nicole Farley jest redaktorem Search Engine Land, zajmującym się wszystkimi kwestiami PPC. Oprócz tego, że jest weteranem piechoty morskiej, ma rozległe doświadczenie w marketingu cyfrowym, tytuł MBA i zamiłowanie do prawdziwych przestępstw, podcastów, podróży i przekąsek.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts