Tworzenie inspirującej historii marki: wyjaśnione na przykładach


Historie są jedną z ważnych części życia, które łączą nas w różnych sytuacjach, przyciągają naszą uwagę, a co najważniejsze przypominają nam, że jesteśmy ludźmi, poprzez doświadczanie wielu różnych emocji. Znaczenie i wpływ opowiadania historii zawsze miały miejsce w naszym życiu i nadal będą miały miejsce. Właśnie z tego powodu opowiadanie historii jest traktowane jako forma sztuki i, szczerze mówiąc, nie jest czymś, co każdy może łatwo osiągnąć. Historie służą jako pomost między doświadczaniem słów a uczuciami, ale nie każdy ma taką możliwość.

Wiele marek i firm rozpoczęło do tej pory udane kampanie marketingowe z wykorzystaniem techniki opowiadania historii, która ma jeszcze większy wpływ, niż oczekiwano. W znaczący sposób przyczynił się również do rozwoju silnych relacji pomiędzy licznymi klientami i markami. Krótko mówiąc, strategia opowiadania historii jest bardzo ważna w zdobywaniu lojalnego klienta i środowiska użytkownika.

Sztuka opowiadania historii może przynieść ogromne zmiany w wizerunku marki i przekonać ludzi do naturalnego nawiązania z nią kontaktu. Istotną zaletą tworzenia historii marki jest przyciągnięcie uwagi odbiorców i skierowanie ich emocjonalnego skupienia na markę.

Faktem jest, że ludzie kupują emocje, a nie produkty i nie da się temu zaprzeczyć. Podczas budowania marki trudno jest utrzymać uwagę przez dłuższy czas i wtedy na ratunek przychodzą opowieści. Na przykładach porozmawiamy o sile wspaniałej historii marki:

Czym jest historia marki?

Zanim zagłębisz się w sztukę tworzenia inspirującej historii, konieczne jest zrozumienie znaczenia i znaczenia fabuły. Wielu potrzebuje wyjaśnień na temat tradycyjnych reklam i technik marketingowych z opowiadaniem historii, ale tworzenie solidnej historii to znacznie więcej. Podczas pisania historii marki główny nacisk kładziony jest zawsze na uzyskanie emocjonalnej reakcji odbiorców lub czytelnika.

Możesz użyć storytelling dla Twojej marki opowiadać o swoich pomysłach, wizjach i uczuciach, tak aby stało się to łatwe dla użytkownika. Opowiadanie historii marki odpowiada na wszystkie najważniejsze pytania, które zadają sobie odbiorcy: „Dlaczego istnieje Twoja marka? Dlaczego użytkownik powinien wybrać Twoją markę? A jaką zmianę w życiu użytkownika wnosi Twoja marka?

Wiele Przykłady historii marki dowodzą, jak ta technika chwytania może zmusić klientów do podjęcia niezbędnych działań. Czytelnik może łatwo wczuć się w historię, ponieważ zawiera ona emocje i przesłania związane z rzeczywistością świata. W opowiadaniu historii ludzie koncentrują się na różnych wymiarach historii, takich jak postać, fabuła i sposób opowiadania historii. Historia marki może być fantastycznym narzędziem do wyjaśnienia istnienia i wizji Twojej marki i produktu.

Dlaczego potrzebujesz historii marki?

Potrzebujesz historii z różnych powodów, ale podstawowym jest zbudowanie świadomości i zaufania użytkowników. Dzięki tej technice można uświadomić ludziom ich markę i pomóc w nawiązaniu głębszego połączenia z publicznością. Pisanie historii marki wymaga od pisarza użycia angażujących treści, które mogą przyciągnąć potencjalni klienci.

Ludzie dbają o emocje, dlatego ważne jest, aby połączyć się z nimi emocjonalnie. Świetna fabuła różni się od historii marketingowej i ma kluczowe znaczenie dla lepszej dystrybucji i lepszego zaangażowania klientów. Opowiadanie historii może pomóc kreowanie Twojej marki tak, aby właściwi ludzie kupowali Twój produkt i stali się długoletnimi klientami Twojej marki. Krótko mówiąc, każda marka potrzebuje historii, aby zbudować wiarygodność i zaufanie wśród swoich odbiorców. Ludzie polegają na powiązaniach emocjonalnych, aby połączyć się z markami, co sprawia, że ​​wykorzystanie doskonałej historii dla marki jest ogromną zaletą.

Jak napisać historię marki?

Nie jest łatwo stworzyć tzw przekonująca historia marki dla Twojej firmy, ale dzięki sprawdzonym wskazówkom i sztuczkom można łatwo złamać ten pomysł i utworzyć konto, które buduje zaufanie klientów. Chociaż poruszanie się po tym procesie może nie zawsze być łatwe, agencje brandingowe zawsze może pomóc w opracowaniu najlepszej historii marki dla Twojej firmy. Poniżej znajdują się kroki, które mogą pomóc w stworzeniu solidnej fabuły.

  1. Zdefiniuj swoją misję i podstawowe wartości

Na początek musimy powiedzieć, że zdefiniowanie misji i podstawowych wartości jest prawdopodobnie najważniejszym krokiem w tworzeniu historii dla Twojej marki. Misja i podstawowe wartości Twojej firmy odzwierciedlają jej prawdziwą naturę, a informacje zawarte w historii powinny wyjaśniać misję Twojej marki i produktu. Aby zobrazować misję marki, należy wyrazić tzw przeznaczenie marki i cele. Opisując swoją wizję, zawsze powinieneś uwzględnić swoją podstawowe wartości marki.

Twoja misja powinna jasno wyjaśniać wyjątkowość Twojej marki! Z drugiej strony podstawowe wartości odgrywają znaczącą rolę we wzroście i rozwoju Twojej firmy. Rozważ więc podkreślenie ich, aby stworzyć odważne wrażenie przed publicznością. Preferowane jest podkreślenie podstawowych wartości, które określają cel firmy i produkt, ułatwiając klientowi zrozumienie wizji marki.

  1. Stwórz prostą historię z ciekawymi postaciami i fabułami

Tworzenie narracji, która jest jasna i prosta, jest kolejnym krokiem w rozwoju fabuły. Silne postacie i wciągająca narracja mogą być wykorzystane do stworzenia fascynującej historii. Dzięki temu możesz skutecznie komunikować się z klientami za pomocą tych postaci i intrygującej fabuły.

Dzięki postaciom i wydarzeniom z Twojej fabuły opisanie problemu i potencjalnych środków zaradczych staje się prostsze. Rozpoczynając od opisu problemu, z którym boryka się Twoja marka, możesz przejść do omówienia potencjalnych rozwiązań. W trzecim kroku opisz, w jaki sposób rozwiązanie przyniesie korzyści klientom.

Kiedy przedstawiasz klientom scenariusz rozwiązania problemu za pomocą historii, lepiej się z nimi utożsamiają i łatwiej im zrozumieć znaczenie oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Prosta, ale przekonująca historia może łatwo przekonać innych bez konieczności promowania swojej marki.

  1. Użyj podejścia opartego na danych w swojej historii marki

Pamiętaj, aby uwzględnić fakty, które wspierają wartość Twojej marki w strategii opartej na danych. W tej strategii możesz wykorzystać historie sukcesu swojej marki, aby pokazać klientowi, w jaki sposób Twój produkt zmienił ludzi na lepsze. Ale aby osiągnąć optymalne wyniki, należy zastosować strategię w sposób, który nie sprawia wrażenia aroganckiego lub samolubnego.

Pisząc historię, spróbuj dodać fragmenty starych doświadczeń klientów, w których mówili o korzyściach płynących z bycia aktywnym klientem Twojej marki. Udana koncepcja historii może przekonać ludzi, że rozumiesz ich problem i że jesteś tutaj, aby go rozwiązać. Dodanie elementów wizualnych do historii może również zmotywować czytelnika do działania i jest to jeden z najlepszych możliwych sposobów na zwiększenie więzi emocjonalnej.

  1. Spraw, by Twoja historia marki była możliwa do udostępnienia

Udostępnianie narracji jest kluczowym krokiem w tworzeniu inspirującej narracji. Tylko wtedy, gdy historia łączy się z czytelnikiem i dociera do prawego oka, można ją określić jako wciągającą i wciągającą. Trzeba więc wszelkimi sposobami dzielić się tą historią, aby dotarła do jak największej liczby osób. Udostępnianie najważniejszych informacji z historii na platformach społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter i LinkedIn, jest jedną z najlepszych metod, aby to zrobić. Upewnij się, że dodajesz szczegóły, które mogą wywołać określone emocje i przekonać ludzi do podzielenia się nimi z innymi.

Przykłady historii marki

Jest wiele przykłady historii marki, które wywarły znaczący wpływ na klientów i skutecznie wywarły trwały wpływ na ich umysły. Oto kilka najlepszych przykładów udanej historii marki.

Toms Shoes to znana marka butów, która kieruje się mottem „jeden za jednego” dla swojej marki. Klienci uwielbiają dobrze znany slogan, ponieważ doskonale oddaje emocje, które marka chce uchwycić. Doświadczenie założyciela służy jako podstawa narracji i sloganu marki. Opisuje on podróże założyciela po Argentynie, gdzie widział liczne dzieci, mierzące się z trudami życia bez butów na nogach.

To zainspirowało założyciela do założenia firmy obuwniczej, która dostarcza parę butów potrzebującemu dziecku z każdą nową sprzedaną parą. Ta historia wyróżniała się i pomogła marce dotrzeć do większej liczby osób, zaszczepiając w nich poczucie odpowiedzialności i pozwalając im pomagać innym w potrzebie. Marka dostarcza ludziom wysokiej jakości buty i daje im możliwość pomagania innym.

Go Pro jest bardzo popularny ze względu na sprzedaż najbardziej zaawansowanego sprzętu fotograficznego, który może przechwytywać wysoka jakość obrazy. Historia marki jest interesująca i opiera się na przygodach założyciela. W 2002 roku założyciel firmy wybrał się na surfingową wyprawę do Australii, gdzie miał najlepsze doświadczenia, ale nie mógł uchwycić chwil ze względu na niedostępność dobrej jakości sprzętu.

To zainspirowało go do stworzenia aparatu, który może uchwycić obraz wystarczająco dobry, aby opisać piękno chwili. Ludzie uznali to za powiązane i zaczęli kupować produkty ze względu na doskonały produkt i wpływ historii. Koncepcja fabularna położyła nacisk na to, jak ważne jest uchwycenie chwil w życiu.

Wniosek

Powszechnie wiadomo, że każda marka potrzebuje historii, aby mogła szerzyć świadomość o swojej marce i związanych z nią wartościach. Pisząc swoją historię, zawsze pamiętaj o wybraniu odpowiedniego zestawu wartości i idealnej postaci, a następnie opowiedz ją. Tworzenie inspirującej historii marki nie jest trudne, ale aby było interesujące, trzeba podążać za sztuką opowiadania historii.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts