Henna brwi kontra odcień brwi

Doing Henna Brows lub Brow tints szybko stają się jednym z najgorętszych trendów w przyciemnianiu brwi. Jak wspaniale byłoby obudzić się rano i mieć już gotowe brwi? Jak wielu profesjonalistów spa od lat oferuje klientom profesjonalne przyciemnianie brwi i, klienci są zdezorientowani, jeśli chodzi o wybór henny do brwi lub odcienia brwi. W tym artykule omówimy wszystko inne na temat brwi henną a odcieniem brwi.

Czym są brwi z henny?

Henna brwi to forma przyciemniania brwi, która służy do barwienia skóry pod włoskami brwi. Celem tego jest rzucenie cienia lub stworzenie iluzji głębi i pełni w obszarze, wizualnie wypełniając wszelkie rzadkości.

Henna to naturalny barwnik wytwarzany z rośliny zwanej hiną lub drzewem henny. Henna istnieje od czasów starożytnego Egiptu, kiedy była używana do wielu celów, takich jak farbowanie włosów, ubrań, tkaniny i jako makijaż.

Proces malowania brwi henną jest bardzo podobny do metod barwienia henną, które można zobaczyć w tradycyjnej kulturze indyjskiej, jednak odcienie zostały opracowane tak, aby odpowiadały odcieniom brwi.

O hennie

Henna jest rośliną uprawianą w gorącym klimacie. Jest używany od tysięcy lat, głównie w Indiach, ale także w innych gorących krajach pustynnych, takich jak Bliski Wschód i Afryka. Był używany do body artu, metody chłodzenia skóry, oraz do barwienia naturalnych tkanin, w tym jedwabiu, wełny i skóry. Sztuka Mehndi (projektowanie ciała przy użyciu henny) była praktykowana przez Hindusów od ponad 5000 lat i jest tradycyjnie używana na specjalne okazje, takie jak wesela.

Co to jest odcień brwi?

Odcień brwi jest zasadniczo taki sam jak zwykła farba do włosów, ale dotyczy brwi. Odcienie koloryzują włosy, ale nie mają żadnego wpływu na skórę. Oznacza to, że nie można ich używać do kształtowania brwi w taki sam sposób, jak farbowania henną.

Henna brwi a odcień brwi
Barwienie brwi

Po prostu podkreślają naturalny kolor twoich brwi, a tym samym nadają im więcej wyrazistości.

To oczywiste, ale nigdy nie powinieneś używać normalnej farby do włosów na brwiach, ponieważ jest ona zbyt mocna, aby można ją było zastosować na tak wrażliwym obszarze twarzy.

Henna brwi kontra odcień brwi

Który z nich jest lepszy: henna do brwi czy farbowanie brwi? Bardzo słuszne pytanie! Jeśli interesuje Cię henna do brwi lub przyciemnianie brwi, oto różnice

Henna brwi trwa dłużej niż odcień

Henna brwi jest idealna dla tych, którzy mają lekko skąpe brwi, ponieważ barwi skórę, tworząc puder wypełniony wygląd. Trwa o wiele dłużej niż przeciętny odcień brwi. Henna brwi może utrzymywać się na włosach do 5-7 tygodni, a jej rozwinięcie w salonie zajmuje około 20-30 minut.

W przypadku odcienia brwi wszelkie przebarwienia skóry są minimalne. Jeśli tak się stanie, potrwa to najwyżej 1-3 dni. Całkowity efekt utrzyma się przez 2-3 tygodnie.

Henna brwi są bardziej naturalne niż odcień

Henna brwi a odcień brwi
henna brwi vs tint do brwi

Ponieważ wysokiej jakości barwniki do henny są wykonane w całości lub w większości z mielonych liści henny i wody destylowanej, wiele barwników henny zawiera inne składniki, które rozszerzają gamę kolorów.

Dzięki wysokiej jakości barwnikom z henny wszelkie dodatkowe składniki będą również pochodzenia roślinnego. Na przykład, wysokiej jakości barwnik z czarnej henny będzie zwykle barwiony indygo. Barwniki są generalnie oparte na barwnikach roślinnych. Zawierają jednak zwykle inne chemikalia, czasem bardzo agresywne.

Większość barwników wykorzystuje nadtlenek jako aktywator. Niektórzy używają również amoniaku i/lub ołowiu.

Henna brwi rzadkie i ton do brwi dla cienkich, rzadkich brwi

Kobiety z rzadkimi brwiami, ponieważ koloryzują skórę, tworząc pudrowy wygląd. Osoby o wrażliwej skórze są na ogół dobrze przystosowane do tego ze względu na naturalne składniki.

Brow Tint jest przeznaczony dla kobiet z cienkimi, rzadkimi brwiami, które szukają natychmiastowej pełni. Kobiety z bardzo rzadkimi brwiami mogą nie być odpowiednimi kandydatkami (w tym przypadku bardziej odpowiednie mogą być Brow Tint lub Brow Henna). Osoby z bardzo tłustą skórą mogą nie być najlepiej dopasowane.

Henna Brwi są milsze dla włosów niż Tint

Henna nawilża, odżywia i pielęgnuje włosy (i skórę) podczas ich barwienia. Natomiast odcienie wysuszą twoje brwi i prawdopodobnie wysuszą również skórę za nimi.

Możesz to zrównoważyć, przynajmniej w pewnym stopniu, stosując zabiegi pielęgnacyjne. Te zabiegi mogą jednak spowodować, że odcień zanika jeszcze szybciej.

Henna ma wiele kształtów niż odcień

Henna jest również dostępna w różnych odcieniach, prawie dwukrotnie większa niż w przypadku regularnego barwienia z 10 różnymi odcieniami do wyboru, aby zapewnić najlepszy kolor do podkreślenia rysów twarzy.

Henna ma dłuższy czas procesu niż odcień

Henna brwi wymaga dłuższego czasu w salonie, podczas gdy henna wymaga mniej czasu.

Dlatego jeśli po prostu nie masz czasu w salonie na hennę brwi i chcesz tylko ufarbować tylko brwi, koloryzacja jest dla Ciebie najlepsza

Korzyści z henny brwi w porównaniu z odcieniem brwi

 • Odcienie włosy i skóra dla pełniejszego wyglądu brwi
 • Bardziej naturalny – nie potrzeba nadtlenku
 • Lepiej dla wrażliwej skóry
 • Wnika w mieszki włosowe i plami skórę, dzięki czemu utrzymuje się dłużej
 • Oszczędza czas wypełniając rzadkie lub nierówne brwi

Korzyści z przyciemniania brwi

Dla tych, którzy wolą, aby ich brwi wyglądały na pełne i chcą uprościć swoją rutynę, istnieje kilka powodów, dla których możesz zdecydować się na brwi zabarwienie próba. Jeśli podoba Ci się wynik, może być łatwiej niż kiedykolwiek, aby Twoje brwi wyglądały dokładnie tak, jak chcesz.

 • Pełniejsze brwi
 • Bardziej młodzieńczy wygląd
 • Definiuje kształt brwi
 • Przyciemnia jasne włoski na brwiach
 • Wyniki utrzymują się do miesiąca
 • Bezbolesne powiększanie brwi
 • Odporny na rozmazywanie
 • Symetryczne brwi

Co robić i czego nie robić henną do brwi

Bardziej trwałą alternatywą jest wykonanie microbladingu lub makijażu permanentnego, które są obiema formami tatuowania brwi.

Co robić

 • Upewnij się, że idealnie pomalujesz hennę i zabezpiecz otaczającą skórę barierą na bazie wazeliny
 • Wybierz odpowiedni kolor
 • Wykonaj test płatkowy, ponieważ kolor zawierający PPD może wymagać zmieszania z jaśniejszym kolorem w celu uzyskania odcienia
 • Usuń hennę z obszaru cebulki wcześniej, aby uniknąć blokowego, twardego wyglądu
 • Utrwalaj brwi codziennie po zabiegu, aby utrwalić kolor i sprawić, by efekt utrzymywał się dłużej
 • Użyj swojej henny jako szablonu, aby przećwiczyć nakładanie makijażu na wierzch. Im więcej ćwiczysz, tym szybciej oswoisz się z kształtem, a wykonanie makijażu brwi będzie łatwiejsze.

Nie

 • Sztuczna opalenizna na tydzień przed lub bezpośrednio po
 • Zrób to na dzień przed ważnym wydarzeniem
 • Używaj ostrych produktów czyszczących lub produktów z retinolem w okolicy brwi. Produkty te złuszczają skórę i szybciej usuwają hennę.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts