Najbezpieczniejsze przybory kuchenne i toksyczne przybory, których należy unikać

Twoja kuchnia jest jednym z miejsc, w których możesz być narażony na dużą ilość toksyn! Istnieje wiele niebezpiecznych toksyn ukrytych w naczyniach kuchennych, przedmiotach do przechowywania, przyborach i nie tylko. Jak wspomniałem w moich poprzednich blogach na toksyny w produktach do pielęgnacji skóry oraz chemiczne środki czyszczące, toksyny mogą prowadzić do raka, problemów z reprodukcją, problemów z nerkami i płucami, problemów trawiennych, trudności w uczeniu się i nie tylko. Dowiedz się o tych niebezpiecznych toksynach, problemach zdrowotnych, które powodują, oraz o najbezpieczniejszych przyborach kuchennych, garnkach, patelniach, butelkach na wodę i nie tylko.

Tylko przypomnienie: Blog zawiera linki afiliacyjne. Jeśli coś kupisz, prawdopodobnie zrobię z tego niewielką prowizję, ale bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Toksyny w tworzywach sztucznych

Zdjęcie czerwonych plastikowych talerzy i misek, które opowiadają o niebezpiecznych toksynach w plastiku.Tworzywa sztuczne to jedne z najczęściej spotykanych w kuchni przedmiotów, a jednocześnie jedne z najniebezpieczniejszych. BPA (Bisfenol A) to jedna z tych niebezpiecznych toksyn występujących w tworzywach sztucznych.

BPA występuje w: plastikowych talerzach, butelkach na wodę, kubkach, miskach, sztućcach, tupperware, folii, plastikowych torebkach, butelkach dla niemowląt, materiałach opakowaniowych itp.

Toksyny w organizmie

Badania na ludziach powiązały nawet narażenie na niskie dawki BPA z problemami sercowo-naczyniowymi, w tym chorobą wieńcową serca, dusznicą bolesną, zawałem serca, nadciśnieniem i chorobą tętnic obwodowych (Wiadomości medyczne dzisiaj, 2021). Jedno z badań pokazuje, że w tej chwili 95% z nas ma BPA w naszych ciałach.

W ostatnich latach BPA zyskało wiele uwagi, a wiele produktów jest obecnie oznaczonych jako wolne od BPA. Ale kiedy coś jest oznaczone jako „bez BPA”, czy oznacza to, że jest wykonane z bezpiecznych składników? Jednym z powszechnie stosowanych produktów zamiennych jest BPS. Wykazano, że jest szkodliwy dla funkcjonowania serca i ma związek z otyłością u dzieci.

Historia BPA -> Dlaczego nie możemy ufać żadnym tworzywom sztucznym są naprawdę bezpieczne.

78 lat zajęło rządowi zaproponowanie jakichkolwiek ograniczeń!

Obraz butelki dla niemowląt, o którym można porozmawiać, gdy w końcu stworzono przepisy mające na celu powstrzymanie BPA od produktów takich jak butelki dla niemowląt.Jak już wcześniej wspomniałem, rząd bardzo mało interweniuje, jeśli chodzi o upewnienie się, że produkty z tej linii są wolne od toksyn na półkach sklepowych. Faktycznie odkryto, że BPA jest sztucznym estrogenem przez naukowców już w 1930 roku i dopiero w 2008 roku podjęto odpowiednie działania. Częścią tego problemu są konflikty interesów, które zostały odkryte w 2007 roku. EWG dowiaduje się, że Sciences International, firma badająca toksyczność BPA dla rządu, ma klientów korporacyjnych, takich jak Dow Chemical i BASF, którzy są głównymi producentami BPA (EWG, 2008 r.).

Nadal nie ma zakazu stosowania BPA we wszystkich produktach. BPA jest zakazany w wielu produktach na poziomie stanowym, ale głównie FDA właśnie zakazała BPA w butelkach dla niemowląt, kubkach niekapek i opakowaniach odżywek dla niemowląt.

Możesz przeczytać długą historię tego, jak BPA był dodawany do produktów i eliminowany z niektórych produktów na EWG: Oś czasu: BPA od wynalazku do wycofania.

Oprócz artykułów kuchennych można go również znaleźć w zabawkach dla dzieci, elementach elektronicznych, urządzeniach medycznych, hełmach ochronnych, okularach przeciwsłonecznych itp. BPA jest najbardziej niebezpieczny podczas ogrzewania lub chłodzenia, ponieważ może łatwiej przenikać do żywności. Nigdy nie należy podgrzewać plastiku w kuchence mikrofalowej i unikać umieszczania go również w zmywarce. Polietylen i polipropylen mogą ulec rozkładowi po podgrzaniu, powodując przenikanie chemikaliów do żywności i napojów. Nawet jeśli coś mówi „można myć w zmywarce lub kuchence mikrofalowej”, ufasz producentowi. FDA tego nie nadzoruje. Kiedy plastik zaczyna wykazywać oznaki degradacji, czas się go pozbyć.

Tworzywa sztuczne szkodzą środowisku

Spożywamy go w naszej wodzie pitnej!

Obraz plastiku na plaży, który opowiada o niebezpieczeństwach plastiku dla środowiska.Nie będę się w to zagłębiał, ale tworzywa sztuczne są również szkodliwe dla środowiska.
Kilka faktów z Dając kompas:
Każdej minuty każdego dnia do oceanu wrzucana jest ciężarówka z plastikiem.
W ciągu ostatnich 50 lat światowa produkcja tworzyw sztucznych podwoiła się.
Przeciętny człowiek zjada rocznie 70 000 mikrodrobin plastiku (konsumujemy mikroplastik poprzez wodę pitną, zarówno butelkowaną, jak i kranową).

Ze względu na tworzywa sztuczne i inne toksyny, które dostają się do naszej wody pitnej, zaleca się przetestowanie wody.

Sprawdź swoją wodę! Ten zestaw 17 parametrów obejmuje wszystkie główne zanieczyszczenia, o które musisz się martwić. Obejmuje: ołów, bakterie (E. coli / zanieczyszczenie wody), fluorki, żelazo, miedź, siarczany, cynk, siarkowodór, chlor całkowity, azotyny, azotany, pH, całkowitą zasadowość, twardość, wolny chlor, chlorek sodu i mangan! Zestaw testowy do wody pitnej Premium 17 w 1 – 100 pasków + 2 testy na bakterie Kupuj tutaj.

System Odwróconej Osmozy to najlepszy wybór dla zapewnienia czystej wody pitnej.

Oto nasz system odwróconej osmozy. Usuwa do 99% zanieczyszczeń. Mój mąż i ja pomogliśmy przynajmniej czterem różnym przyjaciołom kupić ten właśnie system. To najlepsza rzecz na świecie! APEC Water Systems Seria ROES-PH75 Essence Najwyższej klasy alkaliczne, mineralne pH+ 75 GPD, 6-stopniowy, certyfikowany ultra bezpieczny system filtracji wody pitnej z odwróconą osmozą Kupuj tutaj.

Jeśli wynajmujesz lub nie możesz sobie na to pozwolić, sprawdź niektóre produkty na Aquaspace.pl oraz Aquasana.pl

Inne zagrożenia w plastiku

BPA to nie jedyna niebezpieczna substancja występująca w tworzywach sztucznych. Wiadomo również, że ftalany zaburzają gospodarkę hormonalną i są powiązane z problemami z oddychaniem, problemami neurorozwojowymi i alergiami u dzieci.

Biorąc pod uwagę niebezpieczne chemikalia, które już znajdują się w tworzywach sztucznych, osobiście uważam, że lepiej jest ich unikać, gdy to możliwe. Jest wiele świetnych rozwiązań na usuwanie plastiku z Twojej kuchni! Wymiana plastikowych toreb i folii może być trudna, ale w wielu sytuacjach można użyć naczyń szklanych lub naczyń ze stali nierdzewnej.


Bezpieczne naczynia Tupperware, miski i nie tylko

Z biegiem czasu powoli wymieniałem produkty w mojej kuchni na minimalną ilość plastiku. Około 80% produktów, które udostępniam w Amazon, kupiłem od Amazon lub w sklepie. Kocham mój Pyrex. Można z nim bezpiecznie gotować, świetnie się przechowuje i trwa! Odkąd kupiłem je ponad 10 lat temu, nie musiałem wymieniać żadnej z moich pyrexowych misek, tupperware ani miarek.

Nietoksyczne naczynia kuchenne, deski do krojenia i miarki

Nawet deski do krojenia drewna mogą mieć powłoki chemiczne, które mogą przenikać do żywności. Dlatego kupiłem deski do krojenia z ekologicznego bambusa. Bambus ma być trwalszy od innych gatunków drewna i łagodniejszy dla krawędzi noży.

Bezpieczne kubki dla dzieci, bezpieczne szkło i butelki na wodę

Pamiętam, że jako dziecko zawsze sięgałam po plastikowe kubki i talerzyki nad szkłem, mimo że byłam na tyle dorosła, żeby trzymać szklane kubki czy ceramiczne talerze. Podobało mi się, że są lekkie i nie musiałem się martwić o ich złamanie. Pamiętam też, że podgrzaliśmy w kuchence mikrofalowej kilka plastikowych rzeczy. Zdumiewa mnie, na ile toksyn byłem nieświadomie narażony jako dziecko.

Najlepszym wyborem jest picie ze szklanek lub ze stali nierdzewnej. Unikaj używania kupionych w sklepie jednorazowych plastikowych butelek na wodę najlepiej jak potrafisz. Wiem, że czasami są wygodniejsze.

KUBKI DLA DZIECI BPA BEZPŁATNE i NIEZNISZCZALNE! Wiem, że nie możesz dać im szkła, na pewno je stłuczą. Kubki dla małych dzieci, E-far 6 uncji izolowane kubki ze stali nierdzewnej dla dzieci w wieku przedszkolnym Kupuj tutaj.

Wypróbuj te kubki w podróży. Są bezpieczne dla żywności i trwałe. Kubki dla dzieci ze stali nierdzewnej, metalowe szklanki do picia z silikonowymi pokrywkami i rękawami i słomkami Kupuj tutaj.

Fajne wyroby szklane

To jest dokładna marka i rozmiar, jaki mam! Utrzymuje wodę w zimnej wodzie przez wiele godzin, pasuje do standardowych kostek lodu, ma ładny pasek do noszenia i nie ma plastikowej nasadki, jaką mają niektóre butelki ze stali nierdzewnej. Wiadomo, że miedź pomaga zwalczać bakterie, więc miedziana pokrywa utrzymuje ją w czystości. BONUS: pasuje do standardowych uchwytów na kubki. Zmniejsz butelkę wody – Hydro Pure 28 uncji Kupuj tutaj.


Problemy z naczyniami nieprzywierającymi

Obraz nieprzywierającej patelni do gotowania, aby opowiedzieć o niebezpieczeństwach, jakie stwarzają dla naszego zdrowia.Nieprzywierające naczynia kuchenne mają powłokę chemiczną zwaną teflonem. Teflon zawiera związek o nazwie C8 lub kwas perfluorooktanowy. Wiele badań naukowych wykazało, że C8 zaburza normalne funkcjonowanie hormonów, a także może obniżać poziom testosteronu u mężczyzn.

Wiele produktów zawiera również politetrafluoroetylen lub PTFE. Te chemikalia mogą prowadzić do wad wrodzonych, niepłodności, zaburzeń tarczycy, chorób wątroby, nerek i raka jąder. Te chemikalia znajdują się nawet u niemowląt, ponieważ są im przekazywane w łonie matki. Ten Praca badawcza mówi o niebezpieczeństwach. Nawet American Cancer Society wyraziło obawy.

Niebezpieczeństwa były znane od dłuższego czasu, ale zostały ukryte. DuPont zapłacił rekordową grzywnę w wysokości 16,5 miliona dolarów za ukrywanie alarmującej prawdy, że chemikalia C8/PFOA są powiązane z rakiem i wadami wrodzonymi (EWG, 2015 r.). Niektóre z tych chemikaliów można znaleźć nawet w kurtki, buty i nie tylko. Czytaj więcej na EWG.

Jeśli nie możesz pozbyć się patelni teflonowych we właściwy sposób, upewnij się, że utrzymujesz niską temperaturę i włącz wentylator. Wysokie temperatury (570 stopni Fahrenheita) mogą powodować uwalnianie toksycznych gazów z tych produktów. Używaj ich tylko wtedy, gdy powierzchnie nie są porysowane. Uważaj również, aby nie zarysować powłoki, aby nie dostały się te chemikalia do żywności.

Nietoksyczne naczynia do pieczenia i nietoksyczne garnki i patelnie

Świetnymi zamiennikami są stal nierdzewna, żeliwo i szkło.

Sabatier, Black Flex Turner

To najlepsza szpatułka, jaką posiadam. Przydaje się nie tylko do grillowania lub pieczenia ryb, ale także do zdrapywania ciasteczek z blachy, przewracania lub wyjmowania jajek z patelni i nie tylko! Mój mąż i ja używamy jej częściej niż jakiejkolwiek innej szpatułki, a ostatnio kupiliśmy kolejną”.


Zasoby

Danner, Bridget. (2019, 5 listopada). Bridget Danner/Ukryte źródła toksyn w Twojej kuchni. Pobrane z: https://www.bridgitdanner.com/womens-wellness-blog/avoiding-toxins-plastics-in-the-kuchnia

Dawanie kompasu/12 faktów na temat zanieczyszczenia plastikiem, które musisz wiedzieć. (2022, 4 września). Pobrano z: https://givingcompass.org/article/10-facts-about-plastic-pollution-you-absolutely-need-to-know?gclid=Cj0KCQjwmouZBhDSARIsALYcourasoU9b6fcAwohDIHsaXmgeTRH9nNwaokwAmwq1fklE

Jacewicz, Natalia. (2017, 6 października). NPR/Które produkty w naszych kuchniach zawierają BPA?. Pobrane z: https://www.npr.org/sections/thesalt/2017/10/06/555900292/which-items-in-our-kuchens-contain-bpa

EWG/oś czasu: BPA od wynalazku do wycofania. (2008, 22 kwietnia). Pobrane z:
https://www.ewg.org/research/timeline-bpa-invention-phase-out

EWG/Toksyczna prawda o nowej generacji nieprzywierających i wodoodpornych chemikaliów. (2015, 1 maja). Pobrane z: https://www.ewg.org/news-insights/news-release/toxic-truth-about-new-generation-nonstick-and-waterproof-chemicals

Mo, Chuivan. (2020, 31 sierpnia). Zgodność z przepisami dotyczącymi GATE/Bisfenolu A (BPA) w Stanach Zjednoczonych: przegląd. Pobrane z; https://www.compliancegate.com/bisphenol-a-regulations-united-states/

Zanollego, Lauren. (2020, 18 lutego). The Guardian/Czy plastikowe pojemniki są bezpieczne dla naszej żywności?. Pobrane z: https://www.theguardian.com/us-news/2020/feb/18/are-plastic-containers-safe-to-use-food-experts

Kocioł, Yvette. (2021, 23 maja). WIADOMOŚCI MEDYCZNE DZIŚ/Jak bisfenol A wpływa na zdrowie?. Pobrane z: https://www.medicalnewstoday.com/articles/221205

Jena

Jena

Jestem właścicielem biznesu, marketerem, innowatorem, pisarzem i artystą. Mam zamiłowanie do odnowy biologicznej z bogatą wiedzą wokół: wellness, wad w opiece zdrowotnej, przyczynach chorób przewlekłych i alternatywnych metod leczenia. Moje doświadczenie obejmuje ponad 5 lat marketingu, badań i opracowywania treści dla holistycznych firm zdrowotnych. Plus moja osobista podróż do chronicznej choroby: zrozumienie, co poszło nie tak i znalezienie sposobu na uzdrowienie i prowadzenie zdrowszego życia.

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts