Schudnij i zbuduj mięśnie

ćwiczenie z masą własnego ciała

Ćwiczenia z masą ciała odpowiadają za uodpornienie ciała i nadanie mu idealnej sylwetki. Nie tylko schudniesz, ale także zwiększysz siłę mięśni. Elastyczność i koordynacja mięśni również zwiększają się do świetnego poziomu.

Treningi z masą własnego ciała

Treningi z masą własnego ciała obejmują serię ćwiczeń, które wykorzystują własną masę ciała, aby pomóc mu zbudować siłę. Zasadniczo jest to połączenie ćwiczeń siłowych. Te treningi są specjalnie zaprojektowane, aby wykorzystać własną wagę przeciwko grawitacji, która działa na twoje ciało, aby zbudować siłę i wytrzymałość.

Fascynująca część o treningi z masą własnego ciała jest to, że nie trzeba na nie wydawać mnóstwa pieniędzy. Można to zrobić nawet w domu lub przeciętnej siłowni.

Jak przebiega jednoczesne odchudzanie i budowanie mięśni?

Na pierwszy rzut oka brzmi to zdecydowanie dziwnie, że utrata wagi i budowanie mięśni idą w parze. Ale to jest prawda. Możesz jednocześnie stracić na wadze i siłę w mięśniach. Musisz tylko wybrać odpowiedni trening do tego.

Treningi z masą własnego ciała mają na celu rozbicie dodatkowego tłuszczu otaczającego mięśnie i nadanie im odpowiedniego kształtu wraz z elastycznością i siłą.

Po usunięciu dodatkowego tłuszczu otaczającego mięśnie, składniki odżywcze obecne we krwi docierają bezpośrednio do mięśni. Kiedy mięśnie bezpośrednio otrzymują pokarm, zwiększa się ich elastyczność i siła koordynacji. Dlaczego więc nie wykonywać tych ćwiczeń, które natychmiast pozytywnie wpływają na organizm?

Trening z masą własnego ciała dla początkujących

Początkujący trening z masą własnego ciała jest przeznaczony dla tych, którzy są mniej świadomi tego, jak działa ten trening. Działa na mięśnie rdzenia ciała danej osoby. Początkowo celuje w niechciany tłuszcz, a następnie jednocześnie prowadzi do budowy silnych mięśni.

Składa się z ćwiczeń złożonych, które działają na górną i dolną część ciała. Cały ten trening można ukończyć w zaledwie 20 minut. Wykonuj go co najmniej 2-3 razy w tygodniu, aby uzyskać szybkie rezultaty.

Deski ramion 10 do 15 razy
Podciąganie 10 do 15 razy
Skoki z wykrokiem 10 do 12 razy
Pompki 10 do 15 razy
Trening Tabaty 4 minuty
Przysiady z masą własnego ciała 10 do 15 razy

Rozgrzewka

Rozgrzewka jest najważniejszym elementem każdego treningu. Jeśli twoja rozgrzewka jest mocna, z pewnością poradzisz sobie z całym treningiem z masą własnego ciała. Na rozgrzewkę możesz pobiegać na bieżni lub spędzić kilka minut na maszynie do wiosłowania.

Deski ramion

Deski są najskuteczniejsze dla początkujących. Jego celem jest praca nad różnymi mięśniami, a nie tylko jednym. Planki ramion działają na mięśnie rdzenia, które obejmują wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie skośne. Zwiększa tempo oddychania, co z kolei poprawia cardio. Im większe przyspieszenie oddechu, tym większy wpływ ćwiczenia na organizm.

Możesz także wstrzymać oddech w pozycji deski, aby było ci trochę trudniej.

Podciąganie

Kiedy dodatkowe tłuszcze gromadzą się w górnej części ciała, takiej jak ramiona i klatka piersiowa, ogranicza to mobilność w większym stopniu. Podciąganie wymaga uniesienia całego ciała rękami. Spala kalorie w szybszym tempie i zwiększa elastyczność. Połóż ręce na szerokość barków na sztangi lub drążku i idź do podciągania.

Skoki z wykrokiem

Skoki z wyskokiem są przeznaczone dla dolnej części ciała, nóg i ud. Są częścią ćwiczeń plyometrycznych, które rozdrabniają tłuszcz z łydek. Pochylanie się i opadanie pozwoli na swobodne poruszanie się zawiasów i przegubów kulowych.

Pompki

Pompki same w sobie są ćwiczeniem złożonym. Działają na różne stawy ciała sportowca. Mięśnie naramienne w mięśniach barkowych wykonują rytmiczny ruch, a łopatki z kolei stabilizują inne kości.

Trening Tabaty

Po zbudowaniu siły za pomocą deski na ramionach, podciągania na drążku i skoków z wykrokiem, teraz jednostka jest gotowa do treningu Tabata. Jest to wyczerpujące ćwiczenie zaliczane do treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT). Dla początkującego musi to być tylko 4 minuty. Zwiększa twoje cardio, powodując, że dużo się pocisz. Okres odpoczynku w Tabacie jest krótszy i dlatego jest efektywnym treningiem z masą własnego ciała.

Przysiady z masą własnego ciała

Istnieją różne sposoby wykonania przysiady z masą ciała. Możesz zacząć od przysiadów z mniejszą wagą, a następnie zwiększać ciężar. Przytrzymaj lekki hantel i wykonaj przysiad. W miarę jak będziesz zwiększać swoją wagę, zauważysz, że twoje ciało przystosowuje się do zmian. Zmiana byłaby powolna, ale stała.

Korzyści z ćwiczeń z masą własnego ciała

  • Odsetek utraty wagi wzrasta 5-krotnie.
  • Ćwiczenia z masą własnego ciała są dostępne, dlatego można je wykonywać w dowolnym miejscu.
  • Zbyt dobrze dopasowuje się do ciała początkującego.
  • Wzywa do pozostania konsekwentnym w treningu, ponieważ efekty są widoczne w ciągu kilku dni.
  • Są one korzystne dla sprawności układu sercowo-naczyniowego.
  • Twoje szanse na kontuzję.
  • Ciało jednostki funkcjonuje w zrównoważony sposób.

Dieta – niezbędny czynnik

Wraz z ćwiczeniami, musisz być bardzo ostrożny, jeśli chodzi o dietę. Oczywiście spalisz wystarczająco dużo kalorii, ale jeśli twojemu ciału zabraknie siły, osłabniesz. Musisz wziąć białka i węglowodany, które dostarczają energii. Węglowodany są szczególnie odpowiedzialne za natychmiastową energię w organizmie człowieka. Ciało bogate w energię ma największe szanse na zbudowanie mięśni podczas utraty wagi.

Dania na wynos

Treningi z masą ciała dla początkujących obejmują podciąganie, pompki, przysiady z masą własnego ciała oraz trening Tabata, który usuwa niechciane tłuszcze i wzmacnia stabilność mięśni.

Dzięki tym ćwiczeniom Twoje serce i ciało będą zdrowe.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts