Alkaliczność wody: czy dobrze jest pić tak podstawowe?

Przetrwanie wszystkich żywych istot jest uzależnione od wody, a przeciętny człowiek nie może bez niej wytrzymać dłużej niż trzy dni. Wodę można znaleźć prawie we wszystkim — stanowi większość powierzchni Ziemi i większość naszych ciał. Nic dziwnego, że utrzymywanie go zarówno w czystości, jak i łatwo dostępne, ma kluczowe znaczenie dla naszego dalszego przetrwania.

Woda jest żywiołem

Woda jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem nasyconym substancjami odżywczymi i innymi substancjami chemicznymi, występuje we wszystkich formach życia. Przenosi niezbędne minerały z całego świata, na ziemi i do naszego ciała.

Ponieważ woda jest równie dynamiczna, co zaradna, jej właściwości zmieniają się w miarę przemieszczania się po całej planecie. Na przykład, gdy woda przepływa przez strumienie i przechodzi przez skały, gromadzi minerały alkalizujące, takie jak wapń, magnez, sód i potas. Ponieważ te minerały łączą się z wodą, zmieniają jej równowagę pH.

pH lub potencjał wodoru jest miarą kwasowości lub zasadowości wody. Skala waha się od zera do 14, przy czym siedem wskazuje na neutralność – czyli pH czystej wody. pH poniżej siedmiu wskazuje na kwasowość, a pH powyżej siedmiu wskazuje na zasadowość.

Kwaśne pH stwierdzono w wodzie bogatej w metale ciężkie. Skutki toksyczne są większe przy obniżonym pH niż przy obojętnym lub wysokim pH. Na przykład kwaśne deszcze mogą wypłukiwać metale — takie jak aluminium — do wód gruntowych, prowadząc do zwiększenia stężenia rozpuszczonych metali. Metale te stają się bardziej biodostępne przy podwyższonej kwasowości dzięki wzrostowi wolnej formy jonowej. Mianowicie jony są naładowane, a zatem bardziej reaktywne.

Woda alkaliczna jest uważana za „podstawową” w skali pH, ponieważ mierzy powyżej siedmiu. Zwolennicy wody alkalicznej sugerują, że może neutralizować kwasowość wody. Co więcej, niektórzy eksperci uważają, że może również neutralizować kwasowość w żołądku. Na przykład zbyt dużo kwasu żołądkowego może prowadzić do refluksu żołądkowego lub wrzodów, podczas gdy jego zbyt mało może prowadzić do niestrawności. Równowaga jest kluczem do zdrowe jelita.

Alkaliczność wody

Woda alkaliczna wywołała spore zamieszanie wśród megagwiazd, takich jak Tom Brady i Beyoncé zachwycają się jego zaletami. Jeśli KOZA futbolu i królowa R&B opowiadają się za wodą alkaliczną, czy może być jakaś prawda w tym szumie?

Według międzynarodowego eksperta ds. wody, Roberta Slovaka, nie jest to takie proste. Jako współzałożyciel Water and Wellness i mający ponad 40 lat pracy jako jeden z wiodących światowych naukowców, Słowak wie dużo o wodzie. Mówi: „Ph wody nie jest ważnym wskaźnikiem, chyba że zna się inny pomiar, a tym pomiarem jest pojemność buforowa – jego zdolność do utrzymania tego pH”. Słowak wyjaśnia, że ​​dobre samopoczucie po zakupie typowej wody alkalicznej o pH 10 nie oznacza, że ​​po jej wypiciu spełni ona swoją obietnicę. Mianowicie, po wypiciu praktycznie zakwasza się w żołądku.

Słowak porównuje pH do temperatury i posługuje się przykładem rozpalania zarówno kominka, jak i zapałki. „W obu przypadkach temperatura jest jak pH, ponieważ temperatura, w jakiej się palą, jest dokładnie taka sama. Dlaczego można ogrzewać dom, a nie można? Temperatura jest taka sama. Jego pojemność cieplna jest inna. I na tym społeczności alkalicznej uszło na sucho i zarobiło miliony przez dziesięciolecia. To nie miało być oszustwo”.

Nie chodzi o to, że Słowak uważa, że ​​woda alkaliczna nie istnieje, ale o to, że był to przypadek dezinformacji, która spotkała się z błędną interpretacją. „Zdolność buforowania nazywa się zasadowością. To kolejna właściwość, która opisuje jego pojemność. Zasadowość jest bez znaczenia, chyba że znasz pojemność”.

Korzyści alkaliczne

Inni eksperci ds. zdrowia, tacy jak dyplomowana dietetyk, Samantha Lynch, z Odżywianie na plaży Vero, widzieli korzyści płynące z wody alkalicznej u swoich pacjentów. “U niektórych osób z refluksem kwaśnym – czy to ostrym, czy przewlekłym – woda alkaliczna może pomóc złagodzić objawy. Może „pomóc ugasić pożar”. Jednak Lynch mówi, że wszystko zależy od historii medycznej danej osoby i nie zalecałaby picia wody alkalicznej jako jedynego źródła nawodnienia.

Istnieją również badania potwierdzające jej twierdzenia. Studium w Roczniki Otologii, Rynologii i Laryngologii znalazłem to „w przeciwieństwie do konwencjonalnej wody pitnej, woda alkaliczna o pH 8,8 natychmiast denaturuje pepsynę, czyniąc ją trwale nieaktywną. Ponadto ma dobrą zdolność buforowania kwasów. Tak więc spożywanie wody alkalicznej może przynieść korzyści terapeutyczne pacjentom z chorobą refluksową”.

Inne badanie wykazało, że objawy refluksu krtaniowo-gardłowego zostały złagodzone za pomocą wody alkalicznej i diety roślinnej. Wyniki te nie różniły się istotnie od stosowania leków na: leczyć refluks kwasu.

Istnieją jednak również skutki uboczne wody alkalicznej, jeśli została zużyta zbyt dużo. Lynch wyjaśnia, że ​​nadmierne picie wody alkalicznej może zmniejszyć gęstość kości, zmieniając ilość wchłanianego wapnia. Może również prowadzić do nudności, wymiotów, braku równowagi hormonalnej i dezorientacji. Nie zaleca się również picia wody alkalicznej osobom z chorobami nerek.

Inną wadą picia wody alkalicznej jest to, że w postaci butelkowanej jest dość droga. Przewiduje się, że przemysł wody butelkowanej będzie o wartości około 334 miliardów dolarów do 2023 roku. Dla wielu picie dużych ilości wody butelkowanej nie jest ani wykonalne finansowo, ani nie jest zrównoważone dla naszego środowiska.

Inne opcje dla optymalnej wody

Robert Słowacki nie jest zbyt dumny z branży wodnej. Mówi, że jest tyle dezinformacji i szumu, jak pole minowe, przez które konsument może się przedostać. Twierdzi, że mniej niż 10 procent domów kończy z tym, co uważa za idealne urządzenie do oczyszczania wody. to jestjest misją, aby to zmienić.

Słowak wyjaśnia, że ​​niewiele jest rzeczy, które mogą oddzielić rozpuszczone substancje od wody, zwłaszcza rozpuszczone pierwiastki, takie jak minerały i pierwiastki śladowe. Naturalny obieg wody na Ziemi oczyszcza wodę poprzez destylację. Ta metoda odparowuje wodę z oceanu i kondensuje ją w górach. „Dlatego deszcz nie ma w sobie soli. Nazywa się to cyklem hydrologicznym, który kieruje Ziemią pod względem wody”.

Jest jeszcze jedna metoda, którą opisuje Słowak, którą możesz zrobić w domu. „Są destylatory, które możesz kupić, które podgrzewają wodę na kuchence lub czajniku i zbierasz ją – parę – i skraplasz ją i możesz ją pić, a zanieczyszczenia pozostają i to jest destylacja”. Zasadniczo człowiek skopiował metodę natury.

Odwrócona osmoza

Słowak i jego brat marzyli o zdobyciu wody dla świata, aby nikt nie umarł z pragnienia lub zanieczyszczenia wody. Stał się bardziej zdeterminowany po wizycie w Brazylii, która otworzyła mu oczy. Chociaż Brazylia jest jednym z najbardziej bogatych w minerały miejsc na świecie, bez czystej wody nie mogliby jej przetworzyć. To nauczyło ich, jak dotrzeć do XX wieku pod względem wody.

„Zazwyczaj, gdy mówimy, że oczyszczamy wodę i stosujemy destylację, zwykle i automatycznie dołączamy do tego filtrację z użyciem węgla aktywowanego” — mówi Slovak. Pod koniec lat 50. i 60. niektórzy inżynierowie i naukowcy z University of Florida odkryli unikalną metodę, w której do oddzielania rozpuszczonych substancji używano membran. Substancji tych nie można było rozdzielić inaczej niż przez destylację.

W ten sposób odkryli to nowe metoda zwana separacją membranową. „Może to również usunąć praktycznie każdą kategorię zanieczyszczeń z wody. Separacja membran jest główną kategorią dla bardziej specyficznej jej formy zwanej odwróconą osmozą. A odwrócona osmoza jest najpotężniejsza, ponieważ może usunąć wszelkie zanieczyszczenia”.

W poszukiwaniu idealnej wody

W idealnym świecie nasza woda też byłaby idealna. Jednak tak jak istnieją chemikalia, które odżywiają nas i naszą planetę, są też takie, które zatruwają i zanieczyszczają. Osiemdziesiąt procent światowej populacji stoi w obliczu zagrożenia zaopatrzenia w wodę i bezpieczeństwa. Te odkrycia są oparte na ostatnich badaniach z czasopisma, Rekultywacja wodyna zanieczyszczenie wody, zdrowie i rekultywacja. Co więcej, tylko 0,036% wody jest dostępne do użytku, ponieważ zasoby słodkiej wody stały się niedostępne z powodu zanieczyszczenia wody.

Wydaje się trywialne debata na temat zasadowości lub systemów oczyszczania, gdy szczęśliwcy mają dostęp do obu, a słabsi nie. Ponieważ posiadanie czystej wody pitnej jest podstawą przeżycia, być może istnieje lepsze rozwiązanie. Przyjrzyj się wyborom dotyczącym wody tak, jak inne aspekty zdrowego życia.

Jak wiele rzeczy w życiu, równowaga jest kluczem. Robert Słowacki zgadza się. „Jedna z najpotężniejszych ze wszystkich metod jest najlepsza w rękach natury, ponieważ natura ją równoważy”. Może prawdziwym poszukiwaniem jest poszukiwanie równowagi: nauczenie się traktowania naszego ciała tak, jak byśmy traktowali naszą planetę i traktowania naszej planety tak, jak byśmy traktowali nasze ciała. Teraz to jest po prostu takie podstawowe.

Tami Bulmash jest certyfikowanym nauczycielem Techniki Aleksandra i poświęcił ostatnie 20 lat na naukę, badania, pisanie i nauczanie zdrowia postawy. Jest autorką książki „iPosture: A Closer Look at the Lifestyle Practices of Schoolchildren” i współautorką Amazon #1 Bestseller „Heart and Soul”. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź jej stronę internetową pod adresem Ciało i postawa.

Prześlij swoją historię lub esej do Buzzworthy Blogi.

Poczta Alkaliczność wody: czy dobrze jest pić tak podstawowe? pojawił się pierwszy MiódKolonia.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts