Dlaczego warto rozważyć kontrolę płodności w Singapurze

Oto dlaczego singapurskie pary powinny wykonać kontrolę płodności

Singapur jest krajem, który bardzo koncentruje się na znalezieniu się na każdej liście pierwszej dziesiątki, ale jest jeden aspekt, w którym Singapur, podobnie jak wiele innych rozwiniętych krajów na świecie, pozostaje w tyle. Współczynnik urodzeń wykazuje niepokojącą tendencję spadkową od początku lat 90. Składa się na to wiele czynników, a wiele z nich wskazuje na koszty utrzymania.

Szybkie i stresujące społeczeństwo Singapuru powoduje również problemy z płodnością dla par małżeńskich, które chcą powiększyć swoją rodzinę. Dlatego jest to ważne dla par Singapur, aby rozważyć kontrolę płodności jeszcze przed złożeniem ślubów, aby obie strony miały jasną mapę drogową, jak rozwiązać problemy z płodnością na wczesnym etapie małżeństwa.

Co to jest płodność?

Płodność definiuje się jako naturalną zdolność mężczyzny lub kobiety do poczęcia dziecka. Niestety, mimo że jest to naturalne, nie każdemu przychodzi to łatwo. Niepłodność może w równym stopniu dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety. U kobiet niepłodność definiuje się jako niezdolność do poczęcia po roku współżycia bez zabezpieczenia, podczas gdy u mężczyzn jest to niezdolność do poczęcia z partnerką.

Czynniki wpływające na płodność

Naukowcy konsekwentnie udowadniali, że czynniki związane ze stylem życia mają wpływ na płodność. Miejsce, w którym śpisz, mieszkasz i to, co jesz, może mieć szkodliwy wpływ na twoje zdrowie i to samo dotyczy naszej płodności zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet.

Badania wykazały, że następujące przykłady mają wpływ na naszą płodność:

  • Chorobliwa otyłość może obniżyć jakość i liczbę plemników u mężczyzn. U otyłych kobiet obecność zespołu policystycznych jajników może również obniżać ich płodność. Zmniejszenie ich masy ciała o 5% może radykalnie poprawić ich owulację, a ostatecznie szansę na pomyślną ciążę.
  • Z drugiej strony niedowaga może również przyczynić się do problemów z płodnością u kobiet.
  • Nadmierna aktywność fizyczna i praca fizyczna mogą powodować niską produkcję nasienia u mężczyzn. To samo można powiedzieć o kobietach, które nadmiernie ćwiczą, co może wpływać na ich owulację i płodność.
  • Niektóre leki stosowane w kulturystyce mogą mieć wpływ na produkcję nasienia u mężczyzn.
  • Nadużywanie narkotyków i palenie mogą powodować problemy z płodnością zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Wybory stylu życia, takie jak palenie marihuany i intensywne picie, również mają taki sam wpływ na płodność u obu płci.
  • Nadciśnienie u mężczyzn może zmienić kształt ich plemników, a tym samym wpłynąć na ich płodność.
  • Pacjenci z chorobą nowotworową poddawani chemioterapii mogą doświadczać problemów z płodnością zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Pacjenci powinni rozważyć zachowanie płodności przed poddaniem się radioterapii.
  • Wiek jest czynnikiem, który najbardziej dotyka kobiety, zwłaszcza te po trzydziestce. Kobiety w wieku od połowy do późnej trzydziestki doświadczają gwałtownego spadku produkcji jaj wraz z wiekiem. To zmniejszenie produkcji jaj zwiększa trudność udanej ciąży. Oprócz zmniejszenia liczby jaj, wraz z wiekiem spada również ich jakość. Prowadzi to do trudniejszej ciąży u starszych kobiet i większej szansy na poronienie.

In vitro Monasha

Wierzymy, że zapewnimy Ci dobry start na drodze do zostania rodzicem. Zrozumienie stanu płodności da ci więcej czasu na niezbędne przygotowania do udanej ciąży. Umów się na wizytę już dziś i uzyskaj dokładną ocenę stanu swojej płodności.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts