Przegląd dotyczący przyjmowania kreatyny

Ten post jest sponsorowany przez moich przyjaciół z TERAZ Żywność i mają tak wiele niesamowitych produktów, w tym moje ulubiona kreatyna, na ich stronie. Użyj FITNESSISTA za 20% zniżki. Jest to również przyjacielskie przypomnienie, że ten post nie jest informacją medyczną i nie ma na celu zapobiegania, leczenia ani diagnozowania jakiejkolwiek choroby. Zawsze rozmawiaj ze swoim lekarzem przed dodaniem nowych suplementów do swojej rotacji.

Cześć przyjaciele! Jak ci mija dzień? Mam nadzieję, że masz wspaniały poranek. W dzisiejszym poście rozmawiam na temat ogromnej prośby czytelników i jednego z moich ulubione dodatki: kreatyna!

Kreatyna jest często przyjmowana przez sportowców i kulturystów w celu poprawy ich wyników, ale jest również spożywana przez osoby starsze i wegetarian w celach zdrowotnych. Nie każdy wie, jak prawidłowo przyjmować kreatynę, jak działa lub co należy wziąć pod uwagę przed dodaniem jej do rutynowej suplementacji.

W dzisiejszym poście udostępniam przewodnik, który może zapewnić pewną edukację i pomóc w dokonaniu świadomych wyborów, jeśli chodzi o przyjmowanie kreatyny, w zależności od celu, w jakim ma być stosowana. Przyjazne przypomnienie, że lekarz pomoże Ci zdecydować, czy dodanie kreatyny to dobry wybór.

Przegląd dotyczący przyjmowania kreatyny

Kreatyna to suplement, który można przyjmować w postaci proszku lub płynu, przed lub po treningu. Wolę brać to jako po treningu, ale rzecz z kreatyną jest taka musisz brać to konsekwentnie, aby zobaczyć i poczuć różnicę.

Co to jest kreatyna

Kreatyna jest aminokwasem, który jest przechowywany głównie w komórkach mięśniowych, z niewielkim procentem w naszym mózgu, nerkach i wątrobie. Możesz uzyskać kreatynę w swojej diecie z produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak owoce morza i mięso. To dlatego wegetarianie i weganie prawdopodobnie będą mieli mniejsze zapasy kreatyny niż osoby wszystkożerne i często mogą odnieść korzyści z suplementacji. Ponieważ kreatyna może być wykorzystywana do produkcji energii podczas ciężkich treningów i treningów o wysokiej intensywności, często tak jest używany do poprawy wydajności.* Twój organizm naturalnie wytwarza 1-2 g kreatyny dziennie w wątrobie i trzustce.

Kreatyna jest szeroko badana, łatwa do znalezienia i niedroga. Moją ulubioną kretynę znajdziesz tutaj!

Rodzaje kreatyny

Najszerzej przebadany jest monohydrat kreatyny i jest niedrogi. Inne popularne rodzaje kreatyny (w tym ester etylowy kreatyny, fosforan, płyn i chelat magnezowy kreatyny) nie mają za sobą tak wielu badań.

Co robi kreatyna dla kobiet

Istnieje wiele korzyści z przyjmowania kreatyny, ale oto dwie najważniejsze, które moim zdaniem są ważne dla kobiet:

Budowa beztłuszczowej masy mięśniowej*

Kreatyna może być szczególnie korzystna dla kobiet w miarę starzenia się, ponieważ poziom estrogenu spada, a masa mięśniowa staje się trudniejsza do zbudowania i utrzymania. Głęboko wierzę, że WSZYSTKIE kobiety powinny trenować siłowo, a z czasem staje się to jeszcze bardziej krytyczne. Posiadanie mięśni na ramie sprzyja silnemu metabolizmowi, a także chroni kości. Możliwość funkcjonalnego poruszania się we wszystkich płaszczyznach ruchu może również pomóc w utrzymaniu równowagi i siły w czasie podczas codziennych czynności i zapobieganiu upadkom. Myślę, że kreatyna może być niesamowitym dodatkiem do solidnego treningu siłowego.

Wspieranie funkcji poznawczych i nastroju*

Jestem za wszystkim, co pomoże mi poczuć się trochę mniej zamglonym psychicznie, a także pomoże zrównoważyć nastroje w ciągu dnia. Nasz mózg wykorzystuje również ATP i wzrost magazynowanej kreatyny może pomóc w utrzymaniu pozytywnego nastroju.

Plusy i minusy kreatyny

Plusy kreatyny

  • Jest to jeden z najdłużej badanych suplementów bezpieczeństwa. Kreatyna była badana od ponad 200 lat i ma długą historię (zobacz, co tam zrobiłem) w zakresie bezpieczeństwa i skuteczności.
  • Wydajność fitnessu! Krótko mówiąc, kreatyna pomaga komórkom wytwarzać ATP, czyli energię wykorzystywaną do szybkiego wysiłku. Zwykle kończą się nasze zapasy kreatyny, co może spowodować, że zawiedziemy lub zmęczymy się na wczesnym etapie sprintu lub zestawu siłowego. Kreatyna daje ten mały dodatkowy impuls!*
  • Może zwiększyć wzrost mięśni w krótkim i długim okresie.*
  • Potencjalny pozytywny wpływ na nastrój i zdrowie psychiczne.
  • Sprawność umysłowa i pamięć. W tym badaniu suplementacja kreatyną miała znaczący pozytywny wpływ zarówno na pamięć roboczą (rozpiętość cyfr wstecznych), jak i inteligencję (zaawansowane matryce progresywne Ravena), oba zadania wymagające szybkości przetwarzania.*
  • To jest bez smaku. To naprawdę smakuje jak nic. Gdyby woda nie wyglądała na lekko mętną, nie wiedziałbyś, że tam jest. Możesz również rozpuścić go w ciepłych napojach, takich jak herbata, lub dodać do koktajlu.

Wady kreatyny

  • Może sprawić, że przybierzesz na wadze. Kreatyna może zachęcać komórki do zatrzymywania wody (co daje dodatkowy wygląd mięśni), co może powodować wzrost masy ciała. Jestem fanem ignorowania skali; zwłaszcza jeśli czujesz się świetnie i dobrze sobie radzisz oraz dobrze się regenerujesz
  • Może wpływać na sen.* Jury wciąż nie wie, czy jest to efekt negatywny, czy pozytywny. Kiedy naukowcy dodali monohydrat kreatyny do pokarmu szczurów, zmienił się czas trwania i struktura ich snu. Pomimo tego, że wymaga mniej snu i mniej głębokiego snu, kreatyna może nadal zapewniać korzyści, które są sprzeczne z tym, co można zobaczyć przy zmniejszonym śnie, zwłaszcza jeśli chodzi o zdolności umysłowe i sprawność fizyczną. Jeśli stwierdzisz, że wpływa to na twój sen, spróbowałbym wziąć to rano
  • Bardziej korzystne dla szybkich wybuchów wysiłku (takich jak sprinty i podnoszenie ciężarów), a nie długotrwały stan równowagi*
  • Może mieć pewne skutki uboczne, takie jak skurcze mięśni, dyskomfort w żołądku, wzdęcia. Zalecam zacząć powoli i zobaczyć, jak reaguje twoje ciało, zanim spróbujesz pełnej dawki na raz.

Kiedy jest najlepszy czas na przyjmowanie kreatyny

Lubię brać kreatynę po treningu, ale każda pora dnia jest dobra. W sprawie dawkowania kreatyny skonsultowałbym się z lekarzem, ale ogólne zalecenia to 3-5g. Spożywam 3 g i zauważyłem różnicę; chodzi o znalezienie minimalnej skutecznej dawki.

Jeśli masz ważne cele w zakresie budowy mięśni i wydajności, możesz również wykonać fazę ładowania kreatyną na początku cyklu, która obejmuje większe ilości kreatyny rozłożone w blokach w ciągu dnia przez tydzień do 10 dni. (Polecam tę metodę tylko w wyjątkowych sytuacjach podczas pracy z trenerem i lekarzem lub praktykującym.)

Cyklicznie stosuję również kreatynę. Wezmę to przez kilka miesięcy, a potem zrobię sobie przerwę na kilka tygodni, zanim dodam to z powrotem do mojej rutyny.

Kreatyna przed i po

Zauważyłem fizyczne zmiany po rozpoczęciu przyjmowania kreatyny, ale zauważyłem bardziej znaczącą różnicę w funkcjach poznawczych i umysłowych.* Czułem się bardziej klarowny i skoncentrowany.* Nie zamierzam publikować tutaj zdjęć przed i po, ale po dodaniu kreatyny do mojego rutyny, czułem się jak światła, gdy byłem włączony podczas treningu siłowego. Mogłem podnosić większe ciężary i dobrze się regenerować, a także zauważyłem pewną poprawę napięcia mięśniowego.*

Warto tutaj również wspomnieć, że kreatyna sama w sobie NIE powoduje, że jesteś nieporęczny. Tylko strategiczny plan treningu siłowego mający na celu stworzenie masy, nadwyżkę kaloryczną i nadmierną suplementację może to zrobić, więc nie martw się, że zmienisz się w Hulka dzięki regularnej suplementacji kreatyną.

Więc powiedzcie mi, przyjaciele: czy braliście kreatynę? Masz zamiar spróbować?

Sprawdź Witryna NOW Foods tutaj i skorzystaj z FITNESSISTA za 20%! Robią też niesamowite białko w proszku, moje ulubione olejki eteryczne, naturalne produkty kosmetyczne i niezbędne produkty do spiżarni. Odwiedziłem ich siedzibę i byłem zachwycony troską, jaką wkładają w tworzenie wysokiej jakości produktów.

xo

Gina

*Te oświadczenia nie zostały ocenione przez Food and Drug Administration. Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts