Zanieczyszczenie powietrza starzeje Twoją skórę!

Jak możesz zapobiegać uszkodzeniom i je naprawiać według wiodącego eksperta w dziedzinie napraw skóry

Wiodący Ekspert ds. Naprawy Skóry, Lorena Öbergmówi, że zaobserwowała gwałtowny wzrost liczby pacjentów kontaktujących się z nią w celu leczenia „uszkodzeń skóry związanych z zanieczyszczeniem powietrza”.

„Nie jest tajemnicą, że zanieczyszczenia mogą wpływać na zdrowie Twojej skóry, ale wielu z nas pomija ten czynnik i nie bierze pod uwagę długotrwałych efektów ani prostych sposobów, w jakie możemy codziennie chronić siebie”.

Lorena Öberg (https://lorenaoberg.pl/), który prowadzi klinikę w centrum Londynu, mówi: „Niepokojący jest wpływ, jaki codzienne zanieczyszczenia mogą mieć nie tylko na powierzchnię skóry, ale także na długoterminowe skutki dermatologiczne ekspozycji na toksyny. Może mieć szkodliwy wpływ na skórę, a toksyny w powietrzu, którym wdychamy, w różny sposób wpływają na różne części twarzy”.

Badania wskazują, że osoby w wieku 10 lat szybciej mieszkają w dużych, zanieczyszczonych miastach niż na wsi. Powiedziała: „Toksyczne zanieczyszczenia powietrza mogą powodować uszkodzenia, ponieważ cząsteczki naruszają barierę, która pomaga chronić twoją skórę, a w tym momencie toksyny mogą zostać wchłonięte do twoich porów. Im więcej zanieczyszczeń jesteś narażony, tym bardziej będziesz się starzeć. To wiejskie czy nadmorskie powietrze brzmi coraz bardziej zachęcająco”.

„To sprawia, że ​​Twoja skóra jest bardziej podatna na przedwczesne starzenie się, odwodnienie, matowość, nierówny koloryt skóry, pigmentację, wrażliwość, łuszczycę, ciemne plamy na powierzchni, trądzik i inne choroby skóry”.

„Zanieczyszczenia mogą zmniejszyć ilość kolagenu, co pomaga zachować elastyczność i jędrność skóry. Rozpad kolagenu sprawi, że będziesz wyglądać starzej niż jesteś, ponieważ twoje komórki są wrażliwe. Będziesz mieć również zmniejszony przepływ krwi do warstwy właściwej skóry”.

Jak więc dokładnie różne części twarzy są dotknięte zanieczyszczeniem?

  • Oczy: Cienie, zmarszczki kurzych łapek, obwisłe brwi i pod oczami
  • Czoło: Zwiększone drobne zmarszczki, znane również jako zmarszczki brwi i zmartwienia. Wypryski z toksyn uwięzionych w porach
  • Usta: Drobne zmarszczki, podobne do zmarszczek palenia, dzięki redukcji kolagenu. Usta wydają się cieńsze i suche
  • Policzki: Fałdy nosowo-wargowe, czyli zmarszczki uśmiechu/śmiechu, powiększają się z powodu utraty elastyczności, obrzęku policzków i obwisłej skóry
  • Szczęka/podbródek: Zwisająca linia szczęki, zwiększone skazy wokół tego obszaru z powodu ciągłego dotykania brudnymi rękami

Ekspert od pielęgnacji skóry Lorena twierdzi jednak, że istnieje pięć kluczowych sposobów spowolnienia tego procesu, a nawet odwrócenia uszkodzeń.

Tutaj dzieli się z nami swoim przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób możesz zapobiegać przyszłym uszkodzeniom, jak możesz przywrócić swoją skórę i opcje warte zbadania:

1 NIGDY NIE IDZIEJ DO ŁÓŻKA BEZ OCZYSZCZENIA TWARZY

Po pierwsze, nie trzeba dodawać, że należy czyścić skórę dwa razy dziennie, aby usunąć nagromadzone na twarzy bakterie, brud, makijaż i pot. Nigdy nie pomijaj tej rutyny, ponieważ nagromadzisz się na niej brud i toksyny – codziennie oczyszczaj skórę, aby nie wnikała w głąb skóry.

2 SPF STOSOWANE DZIENNIE MA EFEKT POJEDYNCZY

Podkład lub krem ​​nawilżający z SPF należy nosić codziennie, nie tylko po to, by chronić skórę przed promieniami UV. SPF jest bogaty w przeciwutleniacze, a zapobiegając uszkodzeniom słonecznym możesz również wzmocnić i chronić się na inne sposoby. Ale może również chronić przed codziennymi zanieczyszczeniami i innymi toksynami w samej atmosferze. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenie generuje wolne rodniki, które są niestabilnymi atomami, które uszkadzają ludzkie komórki i rozkładają nasze DNA, powodując starzenie się.

Równomierne nałożenie dobrej jakości SPF może pomóc w zapobieganiu niepotrzebnym zmarszczkom i matowieniu poprzez zmniejszenie uszkodzeń naszych komórek, które powodują starzenie się lub choroby.

3 ZASTOSUJ GŁĘBOKO NAWILŻAJĄCY NAWILŻAJĄCY

Ogólny poziom odwodnienia spowodowany zanieczyszczeniami może powodować szorstkość i swędzenie skóry, a także matowy kolor. Silna suchość może spowodować, że Twoja skóra będzie wytwarzać więcej sebum w celu nadmiernej kompensacji, co spowoduje, że Twoja skóra będzie wyglądać na nadmiernie tłustą. Doprowadzi to do pojawienia się trądziku i wyprysków, co może spowodować, że Twoja skóra stanie się słabsza i bardziej wrażliwa. Mogą również wystąpić blizny, więc za wszelką cenę unikaj wyskakiwania pryszczy. Możesz być podatny na więcej wyprysków i hiperpigmentacji. Dlatego dobrą wskazówką jest zainwestowanie w głęboko nawilżający krem ​​​​nawilżający, aby zapobiec uszkodzeniom, a także zapobiegać gromadzeniu się sebum, gdy organizm próbuje nawilżyć skórę. Głęboko nawilżający będzie miał powolny czas uwalniania, a Twoja skóra nie będzie napięta ani sucha, jak kiedyś.

4 PRZYJMUJ WITAMINĘ C, ABY POMÓC NEUTRALIZOWAĆ

Witamina C może pomóc zmniejszyć skutki stresu oksydacyjnego, który jest główną przyczyną uszkodzeń skóry spowodowanych toksycznym powietrzem. Zniszczenie może również skutkować zwiększonym ryzykiem trądziku i stanów zapalnych skóry, gdy organizm próbuje walczyć z wolnymi rodnikami.

Ale witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga neutralizować wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia, hamując ich zdolność.

Włączenie witaminy C do codziennej diety może być łatwe, na przykład owoce cytrusowe i ciemnozielone warzywa, takie jak szpinak, są doskonałym źródłem tej witaminy. Możesz również uzupełnić dedykowany suplement witaminy C, aby walczyć ze skutkami starzenia się spowodowanymi zanieczyszczeniami.

5 ZAPRASZAM, ABY UZYSKAĆ ​​MAŁYCH COŚ EKSTRA

Aby naprawić niektóre szkody, istnieje wiele skutecznych zabiegów klinicznych, które są popularne. Wypełniacze do twarzy z kwasem hialuronowym są popularne, ponieważ mogą „wypełniać” skórę i wzmacniać obszary, takie jak policzki, a także redukując drobne linie i zmarszczki spowodowane zanieczyszczeniem.

po więcej informacji odwiedź https://lorenaoberg.pl/ i śledź Lorenę na Instagramie, aby otrzymywać aktualizacje https://www.instagram.com/lorenaobergskincare/

Artykuł przetłumaczony automatycznie…

Similar Posts